Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Kaczor: Pokazać się z najlepszej strony

Joanna Kaczor: Pokazać się z najlepszej strony

Joanna Kaczor przez ostatnie trzy lata uczyła się i grała w Stanach Zjednoczonych. Kilka dni temu Marco Bonitta powołał ją do szerokiej kadry na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich, rozgrywane w Tokio i na rozgrywki World Grand Prix.

Dla niektórych powołanie do kadry na oba te turnieje było sporym zaskoczeniem.

Joanna Kaczor: – Marco Bonitta już wcześniej interesował się moją osobą. W ubiegłym roku dostałam zaproszenie do gry w reprezentacji B, która przygotowywała się wówczas do Uniwersjady w Bangkoku. Na przeszkodzie stanęły mi jednak kwestie związane z moimi studiami w USA. W Stanach Zjednoczonych semestr jesienny zaczyna się dużo wcześniej niż w Polsce, bo już w połowie lipca. Z tego też powodu musiałam zrezygnować z propozycji i pojechać na uczelnię. Gra w reprezentacji niestety musiała być odłożona na później. Któregoś dnia na początku stycznia czy lutego otrzymałam maila od trenera Bonitty z zapytaniem czy byłabym zainteresowana przyjazdem na zgrupowanie kadry.Jaka była odpowiedź?

Oczywiście zgodziłam się od razu. To jest największe wyróżnienie, jakie może się przydarzyć zawodnikowi i wielu marzy o tym, by pojechać na kadrę – ja również (uśmiech). Nawet jeżeli później nie zakwalifikuję się do „dwunastki” zawsze będę miała świadomość tego, że próbowałam, dawałam z siebie wszystko. Właśnie w takim celu tam jadę, pokazać się z najlepszej strony, nabrać trochę doświadczenia. Przede mną jeszcze wiele nauki.

* rozmawiała Katarzyna Biernacka (reprezentacja.net)

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved