Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Sudety Kamienna Góra bliżej mistrzostwa w gr.2

II liga: Sudety Kamienna Góra bliżej mistrzostwa w gr.2

Bardzo wyrównany i emocjonujący mecz rozegrały MKS Sudety Kamienna Góra z Czarnymi Wirex Rząśnia. Ostatecznie to jednak Sudety przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zwyciężyły w pierwszym meczu 3:1.

Początek pierwszego seta był bardzo równy. Gra toczyła się punkt za punkt. Ładnym blokiem na Jarosławie Papalskim popisali się Krzysztof Kusztelak i Błażej Kuna . Do stanu 8:8 nie widać było przewagi żadnego z zespołów. W końcu to goście jako pierwsi objęli trzypunktowe prowadzenie, do czego przyczyniła się dobra zagrywka Wojciecha Blomberga . Sudetom udało się jednak tę stratę szybko odrobić, a chwilę później zawodnicy z Kamiennej Góry sami zaczęli wychodzić na prowadzenie, gdy przy stanie 12:13 na zagrywkę wszedł Damian Botwina . Posłał on serię pięciu zagrywek, z których zdobył bezpośrednio punkt, gdyż zawodnicy Rząśni nie byli w stanie przyjąć tak mocnych serów. W ten sposób Sudety wypracowały czteropunktową przewagę, której goście nie byli w stanie już odrobić. Pierwszego seta zakończył Błażej Kuna posyłając piłkę z zagrywki w siatkę.

Druga odsłona w całości była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać dwupunktowego prowadzenia. Pierwszy punkt zdobył z ataku Maciej Zając . Po drugiej stronie siatki, tym samym odpowiedział Kusztelak . To były dwie wyróżniające się postacie w tym secie, ale szanse wykazania się mieli też inni, rozrywający starali się „obsługiwać” wszystkich zawodników. Po ataku Marcina Ciesielskiego było 22:20 dla Sudetów. Zagrywkę w aut posłał Botwina , Zając dotknął siatki, a kolejny punkt zdobył Adam Łukasik i gospodarze przegrywali już 22:23. O wygranej Czarnych zadecydował blok Krymarysa i Komora na Zającu.

Po tak tragicznie przegranym drugim secie Sudety musiały wziąć się do roboty. Nie było tego jednak widać na boisku. Mocno podbudowani wygraniem drugiej partii zawodnicy Czarnych Rząśnia, już od początku wypracowali sobie dużą przewagę. Przyczynił się do tego w dużym stopniu Błażej Kuna , którego silna zagrywka sprawiła Sudetom duże problemy. Dodatkowo Maciej Zając został zablokowany przez Michała Krymarysa i Artura Komora . Na tablicy widniał wynik 4:10. Sudety nie poddały się jednak i stopniowo zaczęły odrabiać straty. Ładny blok na Krymarysie zaprezentował Kurpiel . Chwilę później tego samego zawodnika zablokował Zając . Strata została zniwelowana do dwóch punktów. Kolejny ładny blok, tym razem Jarosława Papalskiego i Marcina Ciesielskiego na Adamie Łukasiku, sprawił, że po przewadze gości nie pozostało nic. Przy stanie 20:20 skuteczny atak zaprezentował Zając , a w następnej akcji ten sam zawodnik w duecie z Botwiną zablokował Krymarysa. Kolejny punkt zagrywką zdobył Bartosz Jerzyk . Te trzy oczka przewagi nie wystarczyły. Goście szybko zniewelowali straty. Jednak przy stanie 25:24 nie skończyli ataku, co wykorzystał Maciej Zając i poprawił ich błąd, kończąc tym samy seta na korzyść Sudetów.

W czwartej partii nie brakowało długich, efektownych i przede wszystkim efektywnych zagrań, choć zdarzały się też nieskuteczne. Gra toczyła się punkt za punkt, do czasu gdy na zagrywce pojawił się Krzysztof Kurpiel (10:10). Goście mieli problemy z przyjęciem, przez co mieli problemy z zakończeniem akcji, albo posyłali piłkę w aut albo Sudety ustawiały szczelny blok. Trener Dariusz Parkitny przeprowadzał roszady w składzie. Patryk Spychała nie tylko rozgrywał na podobnym poziomie jak jego poprzednik, ale i wybronił trudną piłkę. Niestety jego kolega zaatakował w siatkę. Czarni próbowali odrobić straty, jednak zabrakło im lidera i być może trochę wiary w sukces. Ostatni punkt w secie jak i w całym spotkaniu Sudety zdobyły po zepsutej zagrywce Jacka Żaka .

MKS Sudety Kamienna Góra – Czarni Wirex Rząśnia 3:1

(25:20 23:25 26:24 25:22)

Składy:

MKS Sudety : Jerzyk, Zając, Kurpiel, Ciesielski, Botwina, Papalski, Ratajczak (l) oraz Łukasik, Baranowski, Jakobschy

Czarni Rząśnia : Blomberg, Krymarys, Kusztelak, Łukasik, Komor, Kuna,