Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Pronar coraz bliżej awansu do I ligi

II liga: Pronar coraz bliżej awansu do I ligi

Zawodnicy Pronaru Hajnówka są na najlepszej drodze do I ligi. Podczas weekendu dwukrotnie pokonali ekipę Pekpolu Ostrołęka i brakuje im tylko jednego zwycięstwa, by grać o awans.

W sobotę hajnowianie grając we własnej sali nie oddali rywalom ani jednego seta. O ile jednak pierwsze i trzecie starcie to dość pewna wygrana gospodarzy, to w drugiej partii był istny horror. Podopieczni Pawła Blomberga wygrali dopiero 32:30.

Niepotrzebnie przytrafiła nam się nerwowa końcówka – mówi szkoleniowiec. – Trwała walka cios za cios, aż w końcu udało się nam ich zablokować i było po sprawie.

Wczoraj emocji było mniej. Dwa pierwsze sety przebiegały pod dyktado miejscowych. W obu partiach rywale łącznie zdobyli zaledwie 26 punktów.

W dwóch pierwszych setach zrobiliśmy z rywali marmoladę – stwierdza Blomberg. – Potem oni już sie rozluźnili i jedno starcie udało im się wygrać. Niestety w czwartym secie też nie ustrzegliśmy się błędów. Prowadziliśmy 19:14 i nie skończylismy trzech ataków, rywale nas doszli i zrobiło sie trochę nerwowo.

Kolejne spotkanie za tydzień odbędzie się w Ostrołęce.

Zarezerwowaliśmy hotel na dwa dni, bo trzeba dmuchać na zimne – mówi Blomberg. – Nieważne czy wygramy w pierwszym czy drugim spotkaniu liczy się tylko efekt końcowy.

Jeżeli hajnowianie po raz trzeci pokonają rywali w decydujących bojach o awans, zmierzą się ze zwycięzcą pierwszej grupy II ligi.

Z kolei zmagania ligowe mają już za sobą siatkarze Ślepska Augustów. W sobotę dwukrotnie pokonali Wilgę Garwolin i tym samym zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach.

Pronar Hajnówka – Pekpol Ostrołęka 3:0

(25:19, 32:30, 25:19)

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok