Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Drugie zwycięstwo Sudetów nad Czarnymi

II liga: Drugie zwycięstwo Sudetów nad Czarnymi

Wspaniały prezent na 22. urodziny sprawił sobie zawodnik Sudetów, Jarosław Papalski. Drużyna z Kamiennej Góry pokonała 3:0 Czarnych Rząśnia. Była to już druga wygrana zespołu Sudetów nad ekipą Czarnych, w play-off "do 3 zwycięstw".

Już w pierwszej akcji mogliśmy zobaczyć wspaniałe obrony zawodników libero zarówno Kamila Ratajczaka jak i Damiana Mikołajczyka . Niestety wykończenie nie było najlepsze, Adam Łukasik posłał piłkę w aut. Gospodarze odskakiwali na 3 pkt przewagi, jednak Czarni bardzo szybko odrabiali straty. Nawet wyszli na prowadzenie po bloku Michała Krymarysa i Szymona Nowaka na Maćku Zającu . Skutecznie zaatakował Łukasik i to Rząśnia wygrywała 14:12. Kolejne 4 punkty zdobyli kamiennogórzanie. Sudety nie oddały przewagi już do końca.

Druga partia od początku do końca należała do Sudetów. Kamiennogórzanie szybko wyszli na 3-punktowe prowadzenie, które w miarę upływu seta zwiększały. Goście popełniali wiele błędów, co skutecznie wykorzystywali gospodarze. Jedną z ładniejszych akcji zaprezentował Bartosz Jerzyk – rozgrywający Sudetów, kończąc efektownym atakiem przechodzącą piłkę. Podobnie jak wczoraj trudną zagrywkę prezentowali Botwina i Zając. Po jednej z takich zagrywek na tablicy widoczny był wynik 19:10. Ładnie w końcówce atakował też Kurpiel i to po jego ataku Sudety miały pierwsza piłkę setową, której jednak nie wykorzystali. W następnej akcji zawodnik Rząśni posłał piłkę w siatkę z zagrywki i set zakończył się wynikiem 25:14.

Pierwsze 2 punkty w trzecim secie zdobyli Czarni, jednak już po chwili gospodarze doprowadzili do remisu, Damian Botwina skończył atak, a Kamil Łyczko posłał piłkę na aut. Goście zaczęli grać bardziej kombinacyjnie za sprawą Patryka Spychały , który wyszedł w podstawowym składzie w tym secie. Pierwszy raz w ciągu dwóch spotkań kibice mogli zobaczyć atak Kusztelaka z 6. strefy. Niestety nawet takie akcje nie przyniosły Czarnym zwycięstwa. Sudety zagrały swoje, atak rozkładał się na wszystkich zawodników. Na boisku błyszczał jak zawsze Maciej Zając.

Sudetom brakuje tylko jednego zwycięstwa, aby przejść do kolejnej rundy i walczyć już bezpośrednio o awans do I ligi. Następne spotkanie odbędzie się w Rząśni i Sudety z pewnością będą miały trochę trudniejsze zadanie, grając na terenie przeciwnika.

MKS Sudety Kamienna Góra – Czarni Wirex Rząśnia 3:0

(25:19 25:14 25:21)

Składy:

MKS Sudety: Jerzyk, Zając, Kurpiel, Ciesielski, Papalski, Botwina, Ratajczak (libero) oraz Łukasik, Jakobschy

Czarni Rząśnia: Blomberg, Kuna, Nowak, Kusztelak, Łukasik, Krymarys, Mikołajczyk (libero) oraz Spychała, Żak, Łyczko