Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: 3. miejsce Sokoła Chorzów

I liga: 3. miejsce Sokoła Chorzów

Chorzowski Sokół rozgerał w niedziele dwa spotkania decydujące o 3. miejscu w I lidze kobiet w sezonie 2007/2008. Mecze odbyły się w Szczecinie i oba wygrali goście.

Po niedzielnych spotkaniach obu drużyn zgodnie można stwierdzić, że meczy o „pietruszkę” być nie powinno. Obie drużyny grały bez jakiejkolwiek zaciętości i woli walki, aczkolwiek po stronie gości atakowanie, a przede wszystkim umiejętność wyprowadzania kontr z podbitych piłek – wyglądały o wiele lepiej niż po drugiej stronie siatki. Gospodynie w końcówkach setów były tak rozluźnione, że potrafiły tracić punkty seriami. W pierwszym meczu w czwartym secie prowadziły 17:15, by pozwolić Sokołowi zdobyć 5 punktów z rzędu, podobna sytuacja miała miejsce w secie pierwszym. W efekcie pierwsze poranne spotkanie przegrały po tiebreak`u, w którym chorzowianki zagrały pewnie, prowadząc od początku ostatniej partii.

Po przegranym drugim spotkaniu, Piast Szczecin w sezonie 2007/2008 zajął czwarte miejsce w I lidze kobiet, najgorsze odkąd spadł z Ligi Siatkówki Kobiet. Teraz oba zespoły czeka rozliczenie z wyniku osiągniętego w minionym sezonie. W samym zaś Piaście na pewno dojdzie do zmian związanych z trudną sytuacją finansową klubu.

Piast Szczecin – Sokół Chorzów 2:3

(26:28, 25:15, 26:28, 28:26, 11:15)

Piast Szczecin – Sokół Chorzów 0:3

(20:25, 19:25, 25:27)