Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > G.Samica: Szukam klubu dla siebie i swojej dziewczyny

G.Samica: Szukam klubu dla siebie i swojej dziewczyny

Na liście życzeń wielu polskich klubów pojawiły się nazwiska siatkarzy dobrze znanych w Europie. Jednym z tych zawodników, którzy być może zagrają w naszym kraju, jest Francuz Guillaume Samica - ostatnio grający w Sparklingu Mediolan.

Guillaume Samica ma 26 lat. Ostatni sezon spędził w włoskiej Serie A1, gdzie wspólnie z Łukaszem Kadziewiczem, Gabrielem Gardnerem i Ryanem Millarem bronił barw beniaminka rozgrywek, Sparklingu Mediolan. Zespół zakończył zmagania na 9. pozycji, ale wskutek kłopotów finansowych klubu, większość zawodników opuściła jego szeregi. Wcześniej Samica grał również w innych włoskich drużynach, Marmi Lanza Verona (2002/2003) i Bre Banca Lannutti Cuneo (2004/2005).

Francuski przyjmujący jest zainteresowany przeprowadzką do Polski i jak przyznał w rozmowie ze Sportowymi Faktami, otrzymał oferty z dwóch polskich klubów. Jednym z nich jest Mlekpol AZS Olsztyn, gdzie z dużym prawdopodobieństwem byłby ponownie kolegą Łukasza Kadziewicza. Samica nie ukrywa, że jest to bardzo kusząca propozycja i jeszcze rok temu przyjąłby ją od ręki. Teraz jednak poszukuje klubu nie tylko dla siebie, ale również dla swojej dziewczyny, Mariny Miletic.- Mamy już dość uciążliwych podróży po kilkanaście godzin samochodem, żeby pobyć razem kilka chwil. Chcemy więc znaleźć miejsce, gdzie jest dobry klub męski i żeński, żeby być blisko siebie. Pod tym kątem będziemy planować kolejny rok – mówi Guillaume Samica.Marina Miletic jest reprezentantką Chorwacji. W kończącym się sezonie broniła barw francuskiej drużyny Le Cannet Rocheville.

* autorem tekstu jest Ilona Kobus (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved