Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wodzisławianki coraz bliżej II ligi

Wodzisławianki coraz bliżej II ligi

W turnieju półfinałowym o wejście do II ligi piłki siatkowej kobiet, który był rozgrywany w Opolu, awans do dalszych gier uzyskały ekipy KU AZS Politechnika Opole, MKS Wodzisław Śląski, UKS Volley Bolesławiec oraz MLKS Zawisza Sulechów.

Ta ostatnia wycofała się z zawodów, oddając punkty przeciwnikom walkowerem. Drużyna z Wodzisławia półfinałowe zmagania rozpoczęła od meczu z UKS Volley Bolesławiec, pokonując go 3:0. W meczu finałowym podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki zmierzyły się z doświadczonymi gospodyniami turnieju. Już pierwsze minuty rozgrywek były zapowiedzią walki na wysokim poziomie. Pierwszy set należał do drużyny z Opola. Gospodynie niesione na fali gromkiego dopingu pokonały MKS 25:22. W drugim secie kibice mieli okazję przyglądać się niezwykle ofiarnej walce, zakończonej zwycięstwem wodzisławianek 27:25. Kolejny set to bardzo dobre i ofiarne interwencje libero MKS-u Moniki Pyzik, które pozwalały na swobodne rozgrywanie piłek w kontrataku. Rozgrywająca Małgorzata Szajor z polotem pokierowała grą swoich atakujących i opolanki z bezradnością odprowadzały piłkę wzrokiem po atomowych atakach Judyty Ogerman, Sabiny Wilczek i Katarzyny Bartlak. Po wyśmienitej grze MKS wygrał tę partię gry w stosunku 25:17. W czwartej odsłonie spotkania gospodynie poderwały się jednak do ataku, wygrywając minimalną przewagą punktów 26:24. W tie-breaku szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ostatecznie jednak podopieczne trenera Brzezinki pokonały drużynę z Opola.

Zwycięstwo to zagwarantowało MKS-owi możliwość organizacji turnieju finałowego o wejście do II ligi piłki siatkowej kobiet, który odbędzie się w dniach 25 – 27 kwietnia. Do zawodów zakwalifikowały się ekipy: MKS Wodzisław Śląski, MKS DUTAR Zryw-Volley Iława, Poprad Stary Sącz, TKST Budowlani II Toruń. Z turnieju finałowego do II ligi awansuje bezpośrednio tylko zwycięska drużyna, natomiast zespół, który zajmie drugie miejsce, rozegra baraże z przedostatnią drużyną II ligi.