Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wodzisławianki coraz bliżej II ligi

Wodzisławianki coraz bliżej II ligi

W turnieju półfinałowym o wejście do II ligi piłki siatkowej kobiet, który był rozgrywany w Opolu, awans do dalszych gier uzyskały ekipy KU AZS Politechnika Opole, MKS Wodzisław Śląski, UKS Volley Bolesławiec oraz MLKS Zawisza Sulechów.

Ta ostatnia wycofała się z zawodów, oddając punkty przeciwnikom walkowerem. Drużyna z Wodzisławia półfinałowe zmagania rozpoczęła od meczu z UKS Volley Bolesławiec, pokonując go 3:0. W meczu finałowym podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki zmierzyły się z doświadczonymi gospodyniami turnieju. Już pierwsze minuty rozgrywek były zapowiedzią walki na wysokim poziomie. Pierwszy set należał do drużyny z Opola. Gospodynie niesione na fali gromkiego dopingu pokonały MKS 25:22. W drugim secie kibice mieli okazję przyglądać się niezwykle ofiarnej walce, zakończonej zwycięstwem wodzisławianek 27:25. Kolejny set to bardzo dobre i ofiarne interwencje libero MKS-u Moniki Pyzik, które pozwalały na swobodne rozgrywanie piłek w kontrataku. Rozgrywająca Małgorzata Szajor z polotem pokierowała grą swoich atakujących i opolanki z bezradnością odprowadzały piłkę wzrokiem po atomowych atakach Judyty Ogerman, Sabiny Wilczek i Katarzyny Bartlak. Po wyśmienitej grze MKS wygrał tę partię gry w stosunku 25:17. W czwartej odsłonie spotkania gospodynie poderwały się jednak do ataku, wygrywając minimalną przewagą punktów 26:24. W tie-breaku szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ostatecznie jednak podopieczne trenera Brzezinki pokonały drużynę z Opola.

Zwycięstwo to zagwarantowało MKS-owi możliwość organizacji turnieju finałowego o wejście do II ligi piłki siatkowej kobiet, który odbędzie się w dniach 25 – 27 kwietnia. Do zawodów zakwalifikowały się ekipy: MKS Wodzisław Śląski, MKS DUTAR Zryw-Volley Iława, Poprad Stary Sącz, TKST Budowlani II Toruń. Z turnieju finałowego do II ligi awansuje bezpośrednio tylko zwycięska drużyna, natomiast zespół, który zajmie drugie miejsce, rozegra baraże z przedostatnią drużyną II ligi.MKS Wodzisław Śląski wystąpił w składzie:

Małgorzata Szajor (kapitan), Katarzyna Bartlak, Sabina Wilczek, Ewa Kleszcz, Paulina Skórska, Judyta Ogerman, Monika Pyzik (libero) oraz Karolina Mrówka, Joanna Bugla, Michalina Cichecka, Sylwia Nogły, Justyna Selwa.

Trener – Andrzej Brzezinka.

Zobacz również:

Wyniki i tabela półfinału III ligi kobiet w Opolu

źródło: Gazeta Wodzisławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved