Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Katarzyna Skowrońska nie zagra w finale

Serie A: Katarzyna Skowrońska nie zagra w finale

Podobnie jak w pierwszym meczu półfinałowym Serie A kobiet, rozegranym na własnym boisku, tak i dzisiaj drużyna Katarzyny Skowrońskiej, Asystel Novara, przegrała w Pesaro ze Scavolini 1:3. W finale Serie A zagra Scavolini.

Po dwóch pierwszych setach dzisiejszego meczu, wydawało się, że będzie to dość szybkie 3:0 dla gospodyń (25:22, 25:19). Siatkarki Asystelu wytrzymały jednak i ostatecznie przechyliły na swoją korzyść nerwową końcówkę trzeciego seta (26:24). Ostatnie słowo w secie czwartym należało do podopiecznych trenera Angelo Vercesiego – Scavolini wygrało 25:22 i 3:1 cały mecz.

W zwycięskim zespole najlepiej zagrała będąca w rewelacyjnej dyspozycji Carolina Costagrande (22 punkty przy 42% skuteczności w ataku). Została ona wybrana MVP tego spotkania. Brazylijka Marianne Steinbrecher (Mari), dołożyła do dorobku Scavolini 16 punktów.

Bardzo dobre spotkanie rozegrała w barwach Asystelu Katarzyna Skowrońska-Dolata. Zdobyła 27 punktów, w tym 1 blokiem i 3 po asie serwisowym. Można jedynie żałować, że nie miała nieco lepszej skuteczności w ataku (40%), bo wtedy prawdopodobnie Asystel byłby w stanie doprowadzić do trzeciego meczu. Brazylijka Valeskinha dołożyła do dorobku Asystelu 16, zaś Chorwatka Natasa Osmokrović – 14 punktów.

półfinałowy play-off Serie A kobiet:

Scavolini Pesaro – Asystel Novara 3:1

(25:22, 25:19, 24:26, 25:22)

Stan rywalizacji: 2:0 i awans Scavolini Pesaro do finału

Finałowe rywalki drużyny z Pesaro poznamy jutro. Wtedy w trzecim meczu drugiego półfinału zmierzą się Foppapedretti Bergamo i Despar Perugia. Mecz odbędzie się w Bergamo, podobnie jak wygrane przez „Foppę” pewnie 3:0, drugie spotkanie. Tylko pechowy tie-break w pierwszym meczu, w Perugi, odebrał zawodniczkom z Bergamo możliwość cieszenia się z awansu już wczoraj. Wydaje się, że w nieco lepszej dyspozycji są ostatnio zawodniczki „Foppy”. Jest więc szansa, że mimo porażki Asystelu, w finale Serie A zobaczymy jednak Polki grające w Foppapedretti Bergamo (Milena Rosner i Katarzyna Gujska).