Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Pierwszy punkt dla Trefla

I liga: Pierwszy punkt dla Trefla

Terfl Gdańsk w pierwszym finałowym meczu z KS Poznań był zdecydowanie lepszym zespołem. - Chciałbym, żeby jutro był taki sam mecz – powiedział więc gdański trener, Wojciech Kasza.

Mój zespół gra w siatkówkę, żeby się czegoś nauczyć. Dzisiaj miał bardzo srogiego nauczyciela – powiedział po meczu trener poznanian Sławomir Gerymski. Tak faktycznie było. W pierwszym secie gdańszczanie rozbili drużynę gości. W kolejnych setach przyjezdni walczyli, ale i tak znaczna przewaga była po stronie Trefla.

Mecz zaczęli bardzo dobrymi zagrywkami Łukasz Kruk i Wojciech Szczurowski, dlatego już na samym początku trener poznanian Sławomir Gerymski poprosił o czas. Jednak jego zawodnicy nadal nie mogli przyjąć zagrywki. Trener wprowadził więc na boisko Pawła Kaczorowskiego, a przy stanie 8:1 poprosił o drugą przerwę. Drugi punkt, przerywający dobrą passę gdańszczan, zdobył Radosław Zbierski. W drugiej części tego seta Łukasz Kruk ponownie rozstrzelał gości zagrywką (19:6). Nie pomogły kolejne zmiany w szeregach poznanian. Trefl wygrał łatwo (według trenera Wojciecha Kaszy nawet zbyt łatwo) 25:12.Po tym secie wydawało się, że poznanianie dzisiaj nie będą już w stanie pokazać swoich umiejętności i oddadzą ten mecz bez walki. Tak się jednak nie stało.

Drugiego seta ponownie przewagą rozpoczęli gospodarze. Jednak już po chwili kibice Trefla wstrzymali oddech, gdyż Wojciech Winnik niefortunnie upadł po ataku. Sytuacja wyglądała początkowo groźnie, zawodnik zszedł z boiska (zastąpił go Krzysztof Hajbowicz), jednak po kilku minutach wrócił do gry. Przy stanie 8:4 trener Gerymski poprosił o czas, który tym razem podziałał mobilizująco na jego zawodników. Zaczęli grać o wiele lepiej niż w secie poprzednim. Tomasz Kamuda zaczął straszyć zagrywką; doprowadził do wyrównania po 11. Poznanianie zdobywali kolejne punkty, a gdy wyszli już na dwupunktowe prowadzenie, trener Wojciech Kasza poprosił o czas. – Przez nieskończone ataki doprowadziliśmy do nerwowej końcówki – powiedział potem o tej fazie seta. Blok Tomasza Wieczorka na Dariuszu Szuliku dał gościom najwyższe w tym spotkaniu prowadzenie (19:15). Jednak Trefl się nie poddał. Wojciech Winnik zagrywką, która przetoczyła się po siatce i wpadła na boisko przeciwnika, zdobył wyrównujący, 23 punkt. Zaczęła się walka na przewagi. Bohaterem został Wojciech Winnik, który zdobył piłkę setową po długiej akcji. Autowy atak Tomasz Kamudy skończył tego seta 28:26.

W trzecim secie gra była pod naszą kontrolą – tak podsumował ostatniego seta trener gdańszczan. Choć początkowo szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, to gdy na zagrywkę wszedł Łukasz Kruk (13:10), rozpoczął się bieg Trefla po pierwszy punkt w finale. Swoje zagrywki dołożył jeszcze Wojciech Winnik (18:13). Ostatni punkt zdobył Wojciech Serafin.

Trener KS Poznań Sławomir Gerymski bardzo krótko podsumował to spotkanie: Zasłużenie wygrał Trefl. Był lepszy w każdym elemencie gry. Dzisiaj ten zespół pokazał, że jest najlepszy w I lidze. Mimo porażki do zera dobry humor nie opuścił trenera. Zapytany o prognozy na jutro powiedział: Mówią, że będzie świeciło słońce. Bardzo się z tego cieszymy, bo tego słońca nam brakuje. Zapowiedział walkę.

Trefl Gdańsk – KS Poznań 3:0

(25:12, 28:26, 25:19)

Stan rywalizacji 1:0 dla Trefla

Składy zespołów:

Trefl Gdańsk: Wojciech Winnik, Wojciech Serafin, Wojciech Szczurowski, Łukasz Kruk, Jarosław Stancelewski, Piotr Poskrobko (libero) oraz Krzysztof Hajbowicz, Waldemar Świrydowicz

KS Poznań: Przemysław Lach, Tomasz Wieczorek, Tomasz Kamuda, Mariusz Syguła, Michał Kubiak, Radosław Zbierski, Sławomir Krypel (libero) oraz Paweł Kaczorowski, Tomasz Walendziak, Daniel Dwernicki, Arkadiusz Świechowski

Zobacz również:

Wyniki play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved