Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Najpierw trzeba wygrać kwalifikacje

Daniel Pliński: Najpierw trzeba wygrać kwalifikacje

Po trudach ligi i meczu finałowego, kadrowiczów czeka zgrupowanie reprezentacji. - Chyba każdy zawodnik jadący na kadrę cieszy się, że ma taką możliwość, bo to jest marzenie każdego, aby być reprezentantem kraju - powiedział Daniel Pliński.

Jak ocenia Pan ten sezon PLS. Zgodzi się Pan ze stwierdzeniem, że był to najmocniejszy sezon z dotychczasowych?

Daniel Pliński: – Poziom ligi zdecydowanie wzrósł, przyjeżdżają nowi zawodnicy z zagranicy, polscy robią postępy. Wydaje mi się jednak, że nadal jest pewna dysproporcja pomiędzy pierwszą czwórką a resztą zespołów. Drużyny z dołu tabeli grające o miejsca 5-8 muszą się przed przyszłym sezonem wzmocnić. Wszyscy mówili, że w tym sezonie w pierwszej czwórce będą zmiany, a jednak pozostała ona taka sama jak rok czy dwa lata temu, zmieniła się jedynie kolejność.Urlopu nie będzie zbyt wiele. Trzeba będzie go zamienić na zgrupowanie kadry. Ale w roku olimpijskim to chyba nie jest zła wiadomość?

Mamy trzy dni wolnego i trzeba się cieszyć z tego, co jest (uśmiech) Myślę, że każdy zawodnik jadący na kadrę cieszy się, że ma taką możliwość, bo to jest marzenie każdego – być reprezentantem kraju. Ja również się cieszę, że mogę tam być i na pewno nie będą narzekał, że mój urlop jest taki krótki.

Sezon reprezentacyjny skończy się w Pekinie?

Daj Boże (uśmiech). Ale do tego jeszcze daleka droga. Najpierw trzeba wygrać kwalifikacje.

* rozmawiała Renata Respondek – reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved