Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Akcja pomocy dla Agaty Mróz trwa

Akcja pomocy dla Agaty Mróz trwa

Już od dnia 14 kwietnia trwa konkurs pn. "Szkoły i uczelnie dla Agaty”. Jego organizatorem jest FanKlub Honorowych Dawców Krwi "Dla Agaty”. Konkurs polega na organizacji akcji oddawania w całym kraju krwi dla byłej reprezentantki kraju.

Przypomnijmy, że siatkarka choruje na MDS, mielodysplazję szpiku (za mała produkcja krwinek), co może się przekształcić, ale nie musi, w białaczkę. Agata 4 kwietnia urodziła córeczkę Liliankę, a akcja oddawania krwi (siatkarka ma rzadką grupę B Rh-) rozpoczęta jeszcze w ubiegłym roku spotkała się z tak licznymi dowodami wsparcia oraz zainteresowania, że postanowiono ją kontynuować oraz szukać potencjalnych dawców szpiku kostnego niezależnie od tego, jak będzie przebiegał powrót do zdrowia siatkarki.

Jacek Olszewski dzięki pomocy OSF-HDK nadal chce promować i wpierać wszelkie inicjatywy związane z – ogólnie mówiąc, oddawaniem krwi w całej Polsce. Wspierać, ale także nagradzać tych, którzy się do nich przyłączą.Konkurs polegający na organizacji akcji oddawania krwi wyłącznie dla szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych potrwa do 24 czerwca. Główną nagrodą są limitowane Kalendarze „Dla Agaty” z jej imienną dedykacją oraz z autografami reprezentacji Polski siatkarek. Informacje oraz regulamin i formularze zgłoszeniowe (jak ten zamieszczony dziś) można znaleźć na stronie internetowej www.osf-hdkdlaagaty.pl.

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved