Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wielki mag z Argentyny buduje sukcesy

Wielki mag z Argentyny buduje sukcesy

Daniel Castellani - 47-letni trener z Argentyny - poprowadził PGE Skrę w jej najlepszym sezonie. Czwarte z rzędu mistrzostwo Polski, a już drugie pod opieką Castellaniego, okrasili bełchatowianie brązowym medalem w finale Ligi Mistrzów.

Taktycznie Skra przerasta wszystkich– mówi trener wicemistrzów Polski z Częstochowy Radosław Panas. Bełchatowski zespół traci najmniej punktów w Polsce po czasach, nawet tych, o które proszą trenerzy rywali. Castellani po mistrzowsku jest w stanie przewidzieć zagrania rywali. Niemal przed każdą zagrywką pokazuje swoim zawodnikom, w którą strefę mają posłać piłkę.

Castellani na bieżąco korzysta z usług statystyka. Włoch Fabio Stori w czasie meczu wprowadza dane do programu komputerowego, a wnioski natychmiast przekazuje Castellaniemu. Słuchawka wystająca z ucha argentyńskiego trenera pozwala mu na ciągły kontakt ze statystykiem. Dzięki temu w czasie meczu Castellani ma wszelkie informacje na temat sposobu gry przeciwnika. Dzięki temu większość drużyn jest idealnie rozpracowana, a zawodnicy często mogą w ciemno skakać do bloku, przewidując ruch rywali.Castellani cieszy się wielkim zaufaniem szefów Skry. Skromny trener często podkreśla, że zaszczytem jest dla niego praca, w tak profesjonalnie ułożonym klubie. Skra dorobiła się już tak poważnej marki, że agenci siatkarskich gwiazd sami proponują usługi swoich zawodników, którzy są skłonni grać w Skrze za mniejsze pieniądze niż gdzie indziej.

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved