Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Płomień na 7. miejscu

PLS: Płomień na 7. miejscu

Jadar Radom po raz drugi przegrał w play-off z Płomieniem, tym razem 0:3. Tym samym siatkarze z Sosnowca zakończyli pierwszy po latach sezon w Polskiej Lidze Siatkówki na 7. miejscu.

Spotkanie z wysokiego „C” rozpoczęli gospodarze. Dwa asy serwisowe plus skuteczne ataki Wojciecha Żalińskiego i Adama Nowika dały radomianom prowadzenie 6:1. Wzięta przez trenera Płomienia, Mirosława Zawieracza, przerwa, nie wybiła z rytmu Marcina Kocika, który po czasie zdobył kolejny punkt z zagrywki (7:1). Goście wzięli się za odrabianie strat i po serii skutecznych ataków Rafała Legienia tracili już tylko dwa punkty do rywali ( 7:9). Radomianie jednak ponownie zwiększyli przewagę i to oni schodzili na drugą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem. Własne błędy gospodarzy i seria skutecznych bloków w wykonaniu sosnowiczan doprowadziła do remisu 23:23. Końcówka seta była bardzo zacięta i lepsi okazali się w niej goście, którzy po ataku Marcina Grygla wygrali 29:27.

Początek drugiej partii meczu był początkowo wyrównany, ale od stanu 3:3 goście odskoczyli na 6:3. Radomianie zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 6:6, ale w dalszej części seta minimalną przewagę utrzymywali rywale. Przy wyniku 15:18 ataki Adama Nowika i Marcina Kocika jeszcze przybliżyły ich zespół do przeciwnika na jeden punkt (17:18), ale znów w ataku pokazali się Marcin Grygiel i Jakub Łomacz i było już 20:17. I to właśnie atak Grygla dał sosnowiczanom pierwszą piłkę setową w tej części meczu ( 24:20). Koniec seta na chwilkę odwlekł w czasie Sebastian Pęcherz nie dając Rafałowi Legionowi szans na obronę jego zbicia. Jednak już w następnej akcji krótka w wykonaniu Grzegorza Kosoka przesądziła losy tej partii meczu (25:21).

Trzeci set zaczął się od walki „punkt za punkt”. W tej części meczu najlepiej punktującym radomskiej drużyny był Marcin Owczarski, natomiast z drugiej strony siatki odpowiadali mu Łomacz i Grygiel. Do stanu 14:14 walka była wyrównana, ale wystarczyły dwa proste błędy i kolejna skuteczna akcja w wykonaniu Marcina Grygla, by goście zdobyli trzy punkty z rzędu (17:14).Od tego momentu sosnowiczanie zdołali jeszcze powiększyć swoją przewagę, a ostatnie dwie akcje meczu należały do Grzegorza Kosoka, który najpierw zdobył punkt atakiem z krótkiej, a potem zablokował Marcina Kocika. Wygrywając tego seta 25:20 i cały mecz 3:0 drużyna z Zagłębia wywalczyła sobie siódme miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki w sezonie 2007/2008.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany środkowy Płomienia Sosnowiec, Grzegorz Kosok.

Jadar Radom – Płomień Sosnowiec 0:3

(27;29, 21:25, 20:25)

Składy:

Jadar Radom: Macionczyk, Nowik, Żaliński, Kocik, Kokociński, Pęcherz, Słomka (L) oraz Gawryszewski, Liefke, Owczarski, Lipiński

Płomień Sosnowiec: Grygiel, Masny, Kaźmierczak, Łomacz, Kosok, Legień, Stańczak (L) oraz Jurkojć