Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Zapowiedź meczu Stal Mielec – Dąbrowa Górnicza

LSK: Zapowiedź meczu Stal Mielec – Dąbrowa Górnicza

Już w sobotę może się rozstrzygnąć rywalizacja o miejsca 5-8, pomiędzy ekipami Stali Mielec i MKS-u Dąbrowa Górnicza. Większe szanse na awans mają podopieczne Romana Murdzy.

Mielczankom pozostało postawić przysłowiową kropkę nad „i”, w gorszej sytuacji są przyjezdne, bo po środowej przegranej nie mogą pozwolić sobie na jeszcze jedną porażkę.

Zawodniczki Stali odniosły zwycięstwo w Dąbrowie, co ciekawe, była to dla nich pierwsza wygrana na wyjeździe w tym sezonie. W pierwszej rundzie rozgrywek mielczanki dostały od MKS-u porządne lanie, więc miały dodatkową motywację do odniesienia sukcesu na parkiecie rywalek. Teraz pozostał im tylko jeden krok do walki o 5. miejsce. Czy go wykonają? Czas pokaże.Dąbrowa Górnicza i Stal Mielec to dwa zespoły bardzo ambitne i dobrze grające w obronie. Zapowiada się więc ciekawe widowisko, gdzie będziemy mogli oglądać wiele interesujących wymian. W szeregach jednej i drugiej drużyny nie ma gwiazd, są za to dziewczyny, które mimo braku doświadczenia nadrabiają wolą walki i sporymi już umiejętnościami. Jest to może jeden z ich ostatnich meczy w LSK i dlatego zarówno „Stalówki” będą chciały godnie pożegnać się z kibicami, jak i przyjezdne udowodnić, że nie przypadkiem znalazły się w fazie play-off. – Kto wygra? Ciężko powiedzieć, bo siatkówka to gra błędów. Wygra ta drużyna, która popełni ich mniej i z wiadomych powodów wierze, że będzie to Dąbrowa – powiedziała Magdalena Michoń-Szczytowicz, była zawodniczka MKS-u.

Dąbrowianki wcale nie stoją na straconej pozycji przed sobotnim spotkaniem, przecież nie mają nic do stracenia. Zapewne kibice MKS-u chcieliby, by ich drużyna wygrała tę rywalizację, ale nie będzie to łatwe zadanie dla podopiecznych Wiesława Popika. Brak w składzie podstawowej atakującej Magdaleny Piątek to znaczne osłabienie siły rażenia beniaminka.

Autor: Krzysztof Mączyński (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved