Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Trzeba po prostu… wygrać

II liga: Trzeba po prostu… wygrać

W najbliższy weekend zapowiadają się w hali sportowej w Łagiszy niezwykłe emocje. Wszystko działo się będzie za sprawą pierwszych finałowych spotkań play-off, w 4. grupie II ligi mężczyzn.

Właśnie zwycięzca rywalizacji w grupie 4 – MKS MOS Będzin lub Błękitni Ropczyce – zagra z Czarnymi Rząśnia lub Sudetami Kamienna Góra (z grupy 2) o awans do I ligi.

Gospodarzem pierwszych dwóch starć będą siatkarze MKS MOS Interpromex Będzin, którzy po sezonie zasadniczym wywalczyli pierwsze miejsce, a w poprzedniej rundzie ograli Farta Kielce w trzech meczach.Teraz na ich drodze stają Błękitni Ropczyce. W drużynie panują bojowe nastroje, choć wszyscy zdają sobie sprawę, że rywal jest wymagający. O tym, że jest jednak do pokonania świadczą wyniki dwóch ostatnich, ligowych potyczek. MKS MOS jesienią wygrał z Błękitnymi na wyjeździe 3:2, a przed własną publicznością nie pozwolił im zdobyć nawet seta. Takie rozstrzygnięcia teoretycznie dają psychologiczną przewagę będzinianom, ale wiadomo, że play-offy rządzą się swoimi prawami.

Drużyna jest zmobilizowana. Cały czas staramy się utrzymywać wysoką formę, w czym pomaga nam fakt, że na szczęście omijają nas urazy i kontuzje. Sezon jest długi, czasami pojawia się zmęczenie, słabsze występy, ale na tym etapie nie można już sobie pozwolić na dekoncentrację i łatwe oddawanie punktów przeciwnikowi – podkreśla Janusz Herpel, kierownik drużyny z Będzina.

Błękitni Ropczyce zajęli po pierwszej rundzie rozgrywek trzecią pozycję, ale udało im się wywieźć z Krosna jedną wygraną, a potem dwukrotnie pokonali u siebie Karpaty. To zapewniło im prawo startu w drugiej turze play-offów. Oba zespoły spotkały się już raz w finale a było to 2 lata temu, wtedy zwycięsko wyszli z rywalizacji goście wygrywając w stosunku meczy 3-1. Zespół ten jest dość wyrównany, potrafi nieźle atakować, dysponuje mocną zagrywką, a jego gra opiera się na doświadczonym rozgrywającym.

Pierwsze spotkanie odbędzie się jutro (sobota, 19 kwietnia) o godz. 18.00, w hali w Łagiszy, a kolejne dzień później, o godz. 12.00.

W dwóch pozostałych parach o awans od decydującej rundy zmagań, dającej promocję do wyższej klasy rozgrywkowej, zmierzą się AZS UZ Zielona Góra i Joker Piła. Zwycięzca w tej parze zagra o awans z lepszym z pary Pronar Hajnówka i Pekpol Ostrołęka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved