Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dejan Bojović: Moim celem jest Polska

Dejan Bojović: Moim celem jest Polska

Ruszył okres transferowy. Do walki o najlepszych zawodników stanął także Wkręt-met Domex AZS Częstochowa. Zaczęły padać już pierwsze znane nazwiska, a jednym z nich jest atakujący oraz przyjmujący reprezentacji Serbii, Dejan Bojović.

24-letni atakujący reprezentacji Serbii zakończył kilka dni temu sezon ligowy. Aqua Parradiso Montichiari przegrało w 1/4 finałów serie A z zespołem z Cuneo. Zawodnik nie wrócił jeszcze do rodzinnego kraju, gdyż czeka na podpisanie nowej umowy z klubem. – Sytuacja wygląda tak, że na dniach podpiszę kolejną umowę z Montichiari, tym razem pięcioletnią – wyjaśnia Bojović. – Z tym, że rozmawiałem z klubem i dwa pierwsze lata spędzę gdzieś indziej, dopóki ważny kontrakt z Montichiari ma Mauro Gavotto. Po dwóch latach wrócę do Montichari, gdzie będzie dla mnie miejsce po Gavotto.

Bojović nie ukrywa, że dwa najbliższe lata chce spędzić w … Polsce. – Mój serbski manager przedstawił mi opcję gry w zespole z Częstochowy. – mówi Bojović. – Moja pierwsza myśl? Oczywiście! Polski nie trzeba przedstawiać. W waszej lidze grają moi dwaj koledzy z reprezentacji, Aca Mitrović i Ivan Ilić. Słyszałem od nich wiele dobrego na temat waszych rozgrywek.Bojović jest obeznany w polskich rozgrywkach, orientuje się w podstawowych składach najlepszych polskich klubów. Dwa lata temu, gdy występował w Olympiakosie Pireus przyjechał do Bełchatowa, walczyć ze Skrą. Wcześniej kilkakrotnie bywał w Polsce z reprezentacją Serbii. – Jeśli tylko trener Częstochowy i klub będą chcieli widzieć mnie w swoim składzie, nie będę się długo zastanawiał. Powiedziałem mojemu menagerowi, że Polska jest moim celem. – twierdzi Bojović.Zawsze chciałem grać w Polsce. Mam do tego kraju również sentyment, ponieważ moja poprzednia dziewczyna była Polką – dodaje uśmiechając się Serb.

* Z Dejanem Bojovićem rozmawiała Anna Więcek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved