Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mlekpol AZS Olsztyn z brązowym medalem MP

PLS: Mlekpol AZS Olsztyn z brązowym medalem MP

Siatkarze AZS-u Olsztyn po raz trzeci pokonali Jastrzębski Węgiel i zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski. Emocje były jedynie w trzeciej partii, którą gospodarze wygrali 27:25.

Olsztynianie trzeci mecz o brązowy medal mistrzostw Polski rozpoczęli o wiele lepiej, niż Jastrzębie. Najpierw punkt zdobył Grzyb, a po kolejnych dwóch akcjach było już 3:0. Goście wiedzieli jednak, po co przyjechali i nie zamierzali poddać się już na początku. Zdobyli 3 punkty i było już 6:3. Dobrze spisywał się olsztyński atakujący, który raz po raz wbijał piłkę w parkiet. Warto również zauważyć dobry blok AZS. Jastrzębianom nie wychodziło totalnie nic. Psuli sporo zagrywek, nadziewali się na blok gospodarzy. Również Bjoern Andrae i Michał Ruciak kończyli solidne wystawy Pawła Zagumnego. Na drugą przerwę techniczną olsztynianie schodzili, aż z 6 punktową przewagą. Jastrzębie zdobyło już tylko 4 oczka i ostatecznie AZS Olsztyn wygrał pierwszego seta 25:14, blokując Rafę – przyjmującego Jastrzębskiego Węgla.

Druga partia zaczęła się lepiej dla Jastrzębskiego Węgla. Jednak doskonale dziś grający olsztynianie nie spoczęli na laurach po doskonałym pierwszym secie i szybko dogonili gości i nawet osiągnęli sporą przewagę. Należy pochwalić Marcina Możdżonka, Wojciecha Grzyba oraz Bjoerna Andrae, którzy dobrze blokowali rywali, jak i kończyli prawie każdy atak. Zaś po stronie Jastrzębia coraz lepiej spisywali się Murek, Rafa oraz Prygiel. Mimo dużych chęci gości, Olsztyn nie pozwalał rozszaleć się jastrzębianom. Przy stanie 14:13 dla AZS Michał Ruciak zaatakował w aut, co dało remis. Chwilę potem Andrae został zablokowany przez Jurkiewicza i trener Mariusz Sordyl został zmuszony do wzięcia czasu dla swojego zespołu. Po tej przerwie obserwowaliśmy sporo zepsutych zagrywek po obu stronach siatki. W końcówce seta na zagrywce pojawił się Dehne. Niemiec znany jest ze swojej dobrej zagrywki, co pomogło olsztynianom zdobyć jeszcze kilka punktów. Mlekpol AZS ostatecznie wygrał tego seta 25:21.

Po tych dwóch setach kibice zgromadzeni w hali „Urania” nie wyobrażali sobie już innego wyniku, niż 3:0 dla swoich ulubienców. Trzeci set pokazał jednak, że mogło być całkiem inaczej. Od początku seta toczyła się równa, dobra gra. Jastrzębie zdawało sobie sprawę ze swojej nieciekawej sytuacji. Olsztyn jednak punktował i osiągnął pięciopunktową przewagę (15:10). Wtedy Jastrzebie wróciło do gry. Celnie atakowali Dawid Murek i Robert Prygiel. Doprowadziło to do remisu po 19 i znowu obserwowaliśmy grę punkt za punkt. Przy stanie 22:23 na boisku pojawił się Lubiejewski. Zdobył 23 punkt, jednak to jastrzębianie mieli piłkę setową. Wtedy na wysokości zadania stanął Paweł Zagumny i kiwając wyrównał stan meczu. Gdy przy stanie 25:25 na boisku pojawił się Tanik, nadzieja kibiców wzrosła. I słusznie – najpierw as serwisowy, a następnie dobra obrona i skończony atak dały Mlekpolowi AZS brązowy medal mistrzostw Polski, a MVP spotkania został wybrany Grzegorz Szymański.

Mlekpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 3:0

(25:14, 25:21, 27:25)

stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Mlekpolu AZS Olsztyn

Mlekpol: Zagumny, Andrae, Grzyb, Szymański, Ruciak, Możdżonek, Lambourne (libero) oraz Tanik, Dehne, Lubiejewski

Jastrzębie: N. Ivanow, Murek, Jurkiewicz, Prygiel, Yudin, Czarnowski, Rusek (libero) oraz Łomacz, Rafael