Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Mlekpolu w środę zakończą sezon?

Siatkarze Mlekpolu w środę zakończą sezon?

Jednego zwycięstwa nad Jastrzębskim Węglem brakuje AZS-owi Olsztyn, by zdobyć brązowy medal MP. - Wierzę, że zakończymy walkę w Uranii - mówi Mariusz Sordyl, trener Mlekpolu AZS.

W środę w hali Urania trzeci i być może ostatni mecz play-off, którego stawką jest miejsce na najniższym stopniu podium. W rywalizacji do trzech wygranych akademicy prowadzą bowiem 2:0. To za sprawą niezwykle udanego wyjazdu do Jastrzębia-Zdroju. Tam w dwumeczu zawodnicy Mlekpolu AZS nie pozostawili złudzeń, kto jest drużyną lepszą. Dwukrotnie pokonali podopiecznych Włocha Roberta Santilliego i do pełnego sukcesu brakuje im jeszcze jednego zwycięstwa.

Nikt jednak nie ukrywa, że brązowy krążek to tylko pocieszenie dla zespołu, który mierzył w mistrzostwo Polski.Jeżeli mamy coś do udowodnienia, to tylko ludziom z boku, my jako drużyna znamy swoją wartość – mówi Mariusz Sordyl, trener Mlekpolu AZS. – Wiemy, że ten sezon w naszym wykonaniu przebiegał dużymi falami z różnych przyczyn. Nawet w meczach z Bełchatowem [w półfinale odpadli 1:3 – red.] zabrakło nam tej pewności, którą mogliśmy sobie wypracować w trakcie sezonu. Przed spotkaniami o trzecie miejsce w Jastrzębiu, mówiliśmy sobie, że chcemy to wygrać. To, co tam się wydarzyło, jest bardzo budujące. Nie dość, że na wyjeździe prezentowaliśmy się dobrze pod względem fizycznym, to przede wszystkim pozytywnie wypadliśmy jako cały zespół.

Postawić przysłowiową kropkę nad „i” łatwo jednak nie będzie, bo Jastrzębski Węgiel, który poprzednie dwa sezony zakończył ze srebrnymi medalami, zapewne nie chce skończyć rozgrywek z pustymi rękami. Dla obu drużyn będzie to także ostatnia okazja do gry w takich składach, ponieważ na rynku transferowym już huczy od plotek o zmianach.

W Olsztynie na pewno nie będzie łatwo, bo Jastrzębie nam się nie podłoży, ale ja wierzę, że rywalizacja o brąz zakończy się w Uranii – kontynuuje Mariusz Sordyl. – Czy przygotowaliśmy szampana? Na to będzie jeszcze czas, myślę, że jakiś na pewno się znajdzie.

Wszystko więc wskazuje, że tak jak w dwóch poprzednich sezonach, tak i w tym akademicy zdobędą brąz.

Pamiętam ubiegłoroczne mecze o brąz z AZS Częstochowa i wtedy również wiadomo było, że nie jest to spełnienie marzeń – dodaje trener olsztynian. – Na Uranii mieliśmy wówczas jednak bardzo smutną atmosferę, bo nie było tych osób, dla których gramy, czyli kibiców. Ja wiem, że w tym roku jest podobnie, ale tak jak my walczymy do końca, tak samo liczymy na kibiców. O coś jednak jeszcze gramy.

Pod znakiem zapytania stoi występ jedynie Pawła Siezieniewskiego (uraz pleców).

Środowy mecz rozpocznie się w hali Urania o godz. 18.30. Transmisję przeprowadzą Radio UWM FM (95,9 FM lub na www.uwmfm.pl) oraz Radio Olsztyn. W przypadku porażki Mlekpolu AZS czwarte spotkanie odbędzie dzień później o tej samej porze.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved