Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Mikko Esko zagra w Montichiari

Serie A: Mikko Esko zagra w Montichiari

Rozgrywający reprezentacji Finlandii, Mikko Esko podpisał właśnie kontrakt z klubem Acqua Paradiso Montichiari. Po trzech latach występów w Padovie Fin przeniesie się 130 km na zachód.

Niespełna 30-letni Mikko Esko występuje na Półwyspie Apenińskim od trzech lat. Wcześniej bronił barw belgijskiego Noliko Maaseik, niemieckiego TSV Unterhaching oraz dwóch fińskich klubów, Keski-Savo Pateri i rodzinnego, Vammalan Lentopallo. Do Padowy ściągnął go obecny trener reprezentacji Finlandii, Mauro Berruto.

Esko mówi o obecnym szkoleniowcu w samych superlatywach. – Bardzo lubię Mauro, głównie dlatego, że wymaga od zawodników bardzo dużo, ale jednocześnie daje nam wiele wskazówek i rad. Przekonaliśmy się, że warto go słuchać. Ja sam sporo mu zawdzięczam, bo to właśnie on pomógł mi w podpisaniu kontraktu z Padovą.Padova zdołała utrzymać się w serie A, rzutem na taśmę zajmując dwunaste miejsce w tabeli. Po zakończeniu sezonu zawodnicy otrzymali od swojego trenera wolne, a Mikko przystąpił do działania. – Tak, podpisałem kontrakt z klubem z Montichiari – mówi Esko. – Zrobię wszystko, żeby być tam pierwszym rozgrywającym. Jestem bardzo szczęśliwy, że zagram w tym klubie. Sam nie wiem jak to będzie, ale nie czuję strachu przed nowym.

Esko podpisał trzyletni kontrakt i może być spokojny o swoją przyszłość w serie A. – Nie wiem co z limitem obcokrajowców, nad którym intensywnie pracuje FIVB, ale w tym momencie mnie to nie obchodzi, podpisałem już kontrakt. Nie wiem jeszcze jak zbudowany zostanie zespół i na jakich zawodnikach opierać się będzie nasza gra, ale liczę, że stworzymy silną drużynę.

Finlandia zagra tego lata jedynie w Lidze Światowej. Na grę w Igrzyskach Olimpijskicj podopieczni Mauro Berruto nie mają już szans, a w kwalifikacjach mistrzostw Europy walczyć nie muszą. Zajęli w Moskwie czwarte miejsce, co dało im automatyczne prawo gry w kolejnych finałach w Turcji. – Przed nami krótki odpoczynek i zaczynamy walkę z Lidze Światowej, to nasza impreza docelowa tego lata. – twierdzi Esko. – Grupa jest ciężka, Bułgarzy, Hiszpanie i Amerykanie. Ale powalczymy.

* Z zawodnikiem rozmawiała Anna Więcek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved