Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rostislav Chudik: Bez pieniędzy ciężko kogoś przekonać

Rostislav Chudik: Bez pieniędzy ciężko kogoś przekonać

Po przegraniu siódmego spotkania barażowego z AZS-em Politechnika Warszawska, bydgoszczanie po dwóch latach opuszczają PLS. Mająca jeden z najniższych budżetów Delecta, nie miała za wielu szans w rywalizacji z potentatami ekstraklasy.

Waldemar Wojtkowiak: Co czuł pan po niedzielnym spotkaniu?

Rostislav Chudik:Przede wszystkim ogromny smutek i żal po tym, co się stało. Jeszcze nigdy, ani jako zawodnik, ani jako trener nie byłem w takiej sytuacji. Przez te siedem spotkań barażowych chłopacy dali z siebie wszystko, ale to niestety nie wystarczyło do tego, by utrzymać zespół w PLS. Niektórym zawodnikom po prostu zabrakło doświadczenia.Ale już przed sezonem wiadomo było, że większość pana zespołu to młodzi, niedoświadczeni gracze.

Oczywiście, że zdawaliśmy sobie z tego sprawę, ale klub miał taki budżet, jaki miał. Było kilku doświadczonych graczy, ale aby dobrze prezentować się w takiej lidze jak PLS, to trzeba mieć szeroką kadrę. A jaką my mieliśmy? Przecież na początku sezonu, aby odbyć normalny trening, musiałem dołączać do zespołu juniorów. Zamiast wzmacniać, to tylko uzupełnialiśmy skład. Kto wie, może gdyby od początku byli z nami Jakub Oczko i Rafał Matusiak, to gralibyśmy w play-off. Wielu ligowych trenerów mówiło mi, że gdybyśmy przez cały sezon prezentowali się tak, jak w barażach z Politechniką, to na sto procent zakwalifikowalibyśmy się do ósemki.

Była szansa na wyższy budżet?

Trudno mi powiedzieć. Na niedzielnym spotkaniu w Warszawie byli przedstawiciele władz Bydgoszczy. Widzieli, jak wysoki poziom prezentowały obie drużyny, i w ogóle jak mocną ligą jest PLS. Aby tam grać, to naprawdę trzeba mieć mocny skład, a to niestety wiąże się z pieniędzmi. Menedżerowie i agenci siatkarscy mają bardzo dobre rozeznanie i polecają najlepszych zawodników klubom, które płacą najwięcej. My do potentatów nie należymy, więc w tej sytuacji bardzo ciężko namówić do gry klasowego gracza.

* Więcej na stronie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved