Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Reprezentacje USA zagrają mecze pokazowe

Reprezentacje USA zagrają mecze pokazowe

Federacja Siatkówki Stanów Zjednoczonych, telewizja NBC i Amerykański Komitet Olimpijski zorganizują mecze pokazowe pomiędzy męskimi reprezentacjami USA i Argentyny oraz pomiędzy żeńskimi ekipami USA i Brazylii.

Mecz USA – Argentyna odbędzie się 27 maja w mieście Irvine w stanie Kalifornia.

Zespół narodowy USA w światowym rankingu zajmuje trzecie miejsce, a olimpijską kwalifikację zapewnił sobie wygrywając turniej w Puerto Rico. Rywal Amerykanów – reprezentacja Argentyny zajmuje szóste miejsce w rankingu światowym. Drużyna z Ameryki Południowej o udział w Igrzyskach Olimpijskich będzie walczyć podczas turnieju w Tokio, w dniach 31 maja – 8 czerwca.Nie możemy się doczekać spotkania z Argentyną, bo już dawno nie graliśmy w kraju, przed własną publicznością – powiedział trener reprezentacji Hugh McCutcheon. – Będzie to świetna okazja, aby rozgrzać się przed Ligą Światową i pomoże nam w ustaleniu listy zawodników na Igrzyska Olimpijskie.

Od 1981 roku reprezentacja USA wygrała z Argentyną 38 razy, a przegrała zaledwie osiem spotkań. W 2007 roku zespoły grały ze sobą trzykrotnie. Za każdym razem Amerykanie wygrywali 3:0.


Żeńska reprezentacja USA rozegra natomiast trzy spotkania z ekipą narodową Brazylii. Spotkania zostaną rozegrane w dniach 11-14 czerwca.

Obie reprezentacje zdołały się już zakwalifikować do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Osiągnęły to dzięki medalowym miejscom w ubiegłorocznym World Cup. Brazylijki zakończyły Puchar Świata ze srebrem, zaś Amerykanki sięgnęły po brąz.

Seria spotkań z Brazylijkami to świetna okazja, aby przygotować się do spotkań w World Grand Prix, a następnie w Igrzyskach Olimpijskich – powiedziała trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych „Jenny” Lang Ping. – Pierwszy raz od dwóch lat nasza reprezentacja będzie miała okazję do zaprezentowania się przed własną publicznością.

W rankignu FIVB Brazylijki zajmują pierwsze miejsce, wyprzedzając Włoszki i Kubanki. Reprezentacja USA plasuje się na czwartej pozycji.

Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się oficjalną ceremonią 8 sierpnia, zaś siatkarskie zmagania zarówno mężczyźni, jak i kobiety rozpoczną się dzień później.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved