Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rafael Redwitz najlepszym siatkarzem sezonu we Francji

Rafael Redwitz najlepszym siatkarzem sezonu we Francji

Faza zasadnicza we francuskiej PRO A mężczyzn zakończyła się 8 kwietnia. Jak co roku l'Equipe ogłosiła wyniki swojej sondy na najlepszego siatkarza i najlepszy zespół sezonu ligowego.

Sondaż l’Equipe przeprowadzany jest w gronie ponad 100 dziennikarzy sportowych, specjalizujących się w komentowaniu piłki siatkowej. Po podliczeniu wyników okazało się, że najlepszym siatkarzem sezonu 2007/08 w lidze francuskiej, wybrany został brazylijski rozgrywajacy drugiej ekipy po fazie zasadniczej – Paris Volley – Rafael Redwitz. Uzyskał on aż 89 głosów i dość znacznie wyprzedził plasującego się na drugim miejscu w tej klasyfikacji, atakujacego najlepszej drużyny po fazie zasadniczej – AS Cannes – Łotysza Guntarsa Celitansa.

Grupa fachowców przy tej samej okazji wybrała też najlepszą drużynę sezonu ligowego („siódemka” zawodników – obsadzone wszystkie pozycje w drużynie, łącznie z libero). W tym przypadku w oczy rzuca się zdecydowana dominacja siatkarzy lidera rozgrywek po fazie zasadniczej – AS Cannes – których w „siódemce” znalazło się aż czterech. Obok nich znalazło się dwóch zawodników Paris Volley oraz jeden z Montpellier.Drużyna sezonu 2007/08 ekstraligi francuskiej mężczyzn

rozgrywający:
Rafael Redwitz (Brazylia) - Paris Volley

atakujący:
Guntars Celitans (Łotwa) - AS Cannes

środkowi bloku:
Oliver Kieffer (Francja) - Montpellier
Vladislavs Hatulevs (Łotwa) - AS Cannes

przyjmujacy:
Jiri Novàk (Czechy) - Paris Volley
Olli Kunnari (Finlandia) - AS Cannes

libero:
Jean-Francois Exiga (Francja) - AS Cannes

MVP sezonu ligowego 2007/08 w PRO A mężczyzn:
Rafael Redwitz (Brazylia) - Paris Volley

Tymczasem już dzisiaj (wtorek, 15 kwietnia), rusza decydująca faza sezonu. O medale zaczną walkę cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej: AS Cannes, Paris Volley, Tourcoing Lille i Stade Pointevin. W najlepszym przypadku drużyna, która zdobędzie tytuł mistrzowski, zagra jeszcze cztery, a w najgorszym – sześć meczów, bo półfinały, jak i finał play-off, rozgrywane są systemem „lepszy w 3 meczach”.

Zobacz również:

Sezon 2007/08 we francuskiej PRO A mężczyzn

źródło: inf. własna, L'equipe, Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved