Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga i PlusLiga Kobiet

PlusLiga i PlusLiga Kobiet

PlusLiga i PlusLiga Kobiet - tak nazywane będą od sezonu 2008/09 ekstraklasa mężczyzn i kobiet. Dzisiaj Polkomtel S.A., operator sieci Plus i Sami Swoi, podpisał pięcioletnią umowę sponsorską z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A.

459.jpgDzisiaj Polkomtel S.A. operator sieci Plus i Sami Swoi podpisał pięcioletnią umowę sponsorską z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. na mocy której począwszy od przyszłego sezonu Plus będzie Sponsorem Tytularnym ekstraklasy siatkarskiej kobiet i mężczyzn.

458.jpgUmowa którą dzisiaj podpisaliśmy to kolejny, znaczący etap rozwoju polskiej siatkówki. Nasza 10-letnia współpraca owocuje nieustannym podnoszeniem poziomu sportowego zarówno reprezentacji jak i rozgrywek ekstraklasy co znalazło uznanie w postaci licznych nagród i wyróżnień. Dlatego też Plusa nie może zabraknąć w tak ważnym przedsięwzięciu sportowym. Mam nadzieję, że nasza obecność w roli tytularnego sponsora rozgrywek ligowych sprawi, że obydwie ligi staną się jeszcze bardziej profesjonalne, a mecze ekstraklasy dostarczać będą coraz więcej wspaniałych przeżyć i satysfakcji zarówno zawodnikom jak i kibicom – powiedział podczas konferencji prasowej Adam Glapiński, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel S.A.Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Artur Popko podkreślił, że pozyskanie tak poważnego sponsora jest wielkim sukcesem. – To sprawdzony i wierny przyjaciel naszych działań. Dalsze pięć lat współpracy pozwoli na jeszcze większą profesjonalizację obu lig – powiedział.

W tym roku mija dziesięć lat od chwili, kiedy Plus po raz pierwszy wystąpił w roli sponsora polskiej siatkówki, co robi z powodzeniem do dzisiaj. Pierwszy raz logo Plusa jako sponsora polskiej siatkówki pojawiło się w trakcie rozgrywek Ligi Światowej w Polsce. W 2001 i 2007 roku Polska była organizatorem finałowego turnieju.

W ostatnich dziesięciu latach trenerami reprezentacji w czasie współpracy z Plusem byli Andrzej Niemczyk, Marco Bonitta (kobiety), Ireneusz Mazur, Ryszard Bosek, Waldemar Wspaniały, Stanisław Gościniak i Raul Lozano (mężczyźni). W czasie dzisiejszej konferencji prasowej Prezes Adam Glapiński podziękował za pracę i życzył sukcesów.

Plus postanowił również popularyzować siatkówkę również w środowisku młodzieży szkolnej, stanowi naturalne zaplecze dla rozwoju tej dyscypliny sportu w Polsce. Zorganizowany zostanie I Młodzieżowy Turniej Plusa, którego finały rozegrane zostaną 4 i 5 lipca w katowickim Spodku z okazji meczów Ligi Światowej. Uczestnikami turnieju będą zwycięskie zespoły dziewcząt i chłopców, które zajęły miejsca 1-4 podczas Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży Gimnazjalnej.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved