Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mirosław Zawieracz odchodzi z podniesionym czołem

Mirosław Zawieracz odchodzi z podniesionym czołem

Mirosław Zawieracz może zacząć szukać pracy... - Cóż innego mam robić, jak nikt mnie nawet nie zapytał czy chciałbym zostać - powiedział trener Płomienia Sosnowiec. - Teraz czas na rozpoczęcie nowego etapu w pracy szkoleniowiej.

Myślę, że z zawodnikami możemy mieć poczucie satysfakcji – mówi trener Płomienia Sosnowiec Mirosław Zawieracz. – Po spadku do I ligi wróciliśmy do Polskiej Ligi Siatkówki i utrzymaliśmy się w gronie najlepszych drużyn kraju, choć wielu nas skazało na degradację przed startem. Odchodzę z Płomienia z podniesionym czołem.

Mirosław Zawieracz zaczyna szukać pracy. Cóż innego mam robić jak nikt mnie nawet nie zapytał czy chciałbym zostać – powiedział. – Zacznie się nowy etap w pracy szkoleniowiej. Przed rozpoczęciem sezonu w kadrze Płomienia do dwunastu graczy brakowało kilku zawodników. W dodatku poważnych kontuzji doznali Jakub Łomacz i Aleksander Krainow. Walczyli od pierwszego meczu i awansowali do play off. Na pewno to nie był przypadek – mówi z satysfakcją trener Zawieracz. – Życie nas nie rozpieszczało.Ostatnio dużo mówiło się na temat powiększenia Polskiej Ligi Siatkówki do dwunastu drużyn. Część klubów jest za. Zwiększenie liczby klubów do dwunastu drużyn ma swoje plusy i minusy – uważa Mirosław Zawieracz. – Mamy sporo zdolnej młodzieży, która musiałaby grać w sytuacjach stresowych. Nie sztuką jest wyjść przy stanie 20:13 i zdobywać punkty. Jak to się mówi prawdziwa gra zaczyna się od stanu po dwadzieścia. Sądzę, że zespoły które uzupełniłyby ekstraklasę nie odstawałyby zbyt mocno poziomem. Z drugiej strony ciężko jest już teraz podzielić rok na czas dla klubów i reprezentacji. Przy dwunastu zespołach sezon w PLS-ie wydłuży się.

Płomień Sosnowiec wygrał pierwszy mecz play off o siódme miejsce z Jadarem Radom. Drugie i ewentualne trzecie spotkanie odbędzie się w Radomiu. Gra się do dwóch zwycięstw.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved