Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Częstochowie powstanie nowa hala widowiskowo-sportowa

W Częstochowie powstanie nowa hala widowiskowo-sportowa

Nie tylko sukcesy siatkarzy drużyny Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa, ale w pierwszym rzędzie wymierne korzyści ekonomiczne a także społeczne, przemawiają za tym, żeby w mieście zbudować nową halę widowiskowo-sportową.

Nowa hala, przewidziana na 7 tyś. miejsc, powstanie w sąsiedztwie stadionu Arena Częstochowa na Zawodziu. Planowane zakończenie inwestycji – rok 2012. Hala sportowa wielofunkcyjna przewidziana do realizacji w Częstochowie przy ulicy Żużlowej będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Całkowite wymiary to 100×70 metrów.

W hali zlokalizowane będą pełnowymiarowe boiska do piłki siatkowej, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, piłki koszykowej, badmintona, tenisa ziemnego i tenisa stołowego, umożliwiające rozgrywanie zawodów sportowych w wymienionych dyscyplinach oraz zawodów bokserskich i unihokeja.W obiekcie przewiduje się również funkcje targowo-wystawiennicze, rekreacyjne i gastronomiczne. Obiekt spełni wszeelkie wymogi i normy w zakresie organizacji imprez sportowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Oświetlenie i nagłośnienie hali spełnią wymogi niezbędne do realizacji transmisji telewizyjnych oraz organizacji masowych imprez kulturalnych.

Koszt całej budowy wyliczony jest według wstępnych szacunków na 70 mln PLN. Część kosztów pokryta zostanie ze środków europejskich, w ramach Subregionalnego Programu Rozwoju do RPO na lata 2007-2013.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved