Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Resovia bliżej Europy niż ZAK SA

PLS: Resovia bliżej Europy niż ZAK SA

Przed spotkaniem siatkarzom ZAK SA marzyła się Europa... a raczej gra w europejskich pucharach. Takie same marzenia mieli resoviacy, a że wygrali dzisiaj 3:0, są bliżej ich spełnienia.

Dwa pierwsze sety były bliźniaczo do siebie podobne. Zacięta walka punkt za punkt toczyła się do pierwszej przerwy technicznej, po której podopieczni Andrzeja Kowala odskakiwali na kilka punktów. W ataku prawie w ogóle nie mylił się kapitan Resovii, Paweł Papke, na bloku czujnie spisywali się Ihosvany Hernandez i wypożyczony ze Skry Bełchatów, Dawid Gunia. W połowie drugiej partii bardzo dobrą zmianę dał Jakub Jarosz, podrywając kędzierzynian do walki.

Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia meczu rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych 3:0. Podopieczni Andrzeja Kubackiego szybko doprowadzili do wyrównania, jednak na pierwszą przerwę techniczną rzeszowianie schodzili prowadząc 8:5. Po wznowieniu gry siatkarze ze stolicy Podkarpacia dalej ruszyli do ataku. As Piotra Łuki oraz bloki rzeszowian na Bakumovskim i Małeckim pozwoliły powiększyć przewagę do stanu 13:7. Andrzej Kubacki próbował lawirować składem i kiedy wydawało się, że Resovia spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca, nagle na tablicy wyników zrobiło się 20:20. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Andrzeja Kowala wygrywając tego seta 25:23.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Resovia Rzeszów 0:3

(15:25, 19:25, 23:25)

Składy:

ZAKSA: Novotny, Szczygieł, Nowak, Bakumovski, Kurek, Mierzejewski (L) oraz Małecki, Jarosz, Pilarz

Resovia: Papke, Hernandez, Gunia, Łuka, Kwaśniczka, Ilić, Ignaczak (L) oraz Józefacki

Stan play-off w rywalizacji do 2 zwycięstw: 0:1