Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Drabkowski: Zamierzeniem klubu jest nie tylko awans

Marcin Drabkowski: Zamierzeniem klubu jest nie tylko awans

Trefl Gdańsk i KS Poznań zagrają w finale play off I ligi siatkarzy. Zwycięzca awansuje do PLS. Marcin Drabkowski, drugi trener gdańszczan twierdzi, że Trefl zamierza nie tylko awansować, ale zagościć w PLS na dłużej.

W turnieju sparingowym oni byli lepsi, a w fazie zasadniczej wygraliśmy w Poznaniu 3:2 – mówi drugi trener i drugi rozgrywający gdańszczan Marcin Drabkowski. – W Gdańsku oni wygrali 3:2, ale mu już wówczas mieliśmy zapewnione pierwsze miejsce i byliśmy w innym cyklu gry oraz treningu. Ciężko pracowaliśmy przygotowując się do play off.

W półfinale play off Trefl pokonał 3:1 AZS Nysa. – Wszystkie porażki jakich doznaliśmy w sezonie wynikały głównie z dużej liczby naszych błędów – twierdzi Marcin Drabkowski. – Gdy graliśmy na swoim normalnym poziomie, to zwyciężaliśmy.Marcina Drabkowskiego kibice doskonale pamiętają z występów w Polskiej Lidze Siatkówki. Grę w ekstraklasie ma za sobą większość graczy – Kruk, Winnik, Stancelewski, Szulik, Chwastyniak, Serafin, Krzysztof Kocik, Szczurowski i Poskrobko. Ten ostatni występuje na libero. Niektórzy zawodnicy jak Jarosław Stancelewski byli podstawowymi graczami reprezentacji. Stancelewski występował m.in. w mistrzostwach świata w Argentynie i Lidze Światowej. Pierwszym trenerem Trefla jest Wojciech Kasza.

W kadrze gdańskiego zespołu jest rosjanin Dmitrij Skoryj, który grał w tamtejszej superlidze. Trudno więc się dziwić, że jedynym celem zespołu w tym sezonie jest awans do Polskiej Ligi Siatkówki.

Oczywiście zamierzeniem klubu jest nie tylko awans – powiedział Marcin Drabkowski. – Chcemy w ekstraklasie zadomowić się na dłużej. Takie jest dalekosiężne zadanie naszego zespołu.

Czy jest duża różnica pomiędzy czołowymi zespołami I ligi i walczącymi o utrzymanie w Polskiej Lidze Siatkówki? – Z Politechniką zremisowaliśmy w sparingu 2:2 – mówi Marcin Drabkowski. – Wygraliśmy z Bydgoszczą. W I lidze na PLS były w praktyce szykowane trzy kluby – poza nami jeszcze KS Poznań i AZS Nysa. W innych klubach zaplecza ekstraklasy grało kilku zawodników mających występy w PLS-ie są to m.in. Kurian, Kozłowski, Szabelski, Kryś.

Dwa pierwsze mecze finału play off I ligi rozegrane zostaną 19 i 20 kwietnia w Gdańsku. Mecze odbywają się w hali MOSiR-u przy ul. Kołobrzeskiej. Zwycięzca awansuje do PLS. Pokonany zagra w barażu z lepszym w parze Delecta Bydgoszcz – J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved