Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Komentarze po finale Pucharu Polski

PP: Komentarze po finale Pucharu Polski

Mało kto przed Pucharem Polski 2008 stawiał na wygraną Farmutilu Piła. Tymczasem podopieczne trenera Jerzego Matlaka przeszły przez turniej jak burza, zdobywając trofeum.

Katarzyna Skorupa (rozgrywająca Farmutilu Piła, MVP turnieju): Emocje były tak duże, że nie do końca pamiętam ten mecz. Muszę zobaczyć go na spokojnie i przypomnieć sobie. W pierwszym i drugim secie byłyśmy w olbrzymich tarapatach, ale potrafiłyśmy sobie poradzić i wyjść z opresji. To bardzo cieszy. Trzecią partię już kontrolowałyśmy od początku. Przed turniejem ciężko było na nas stawiać. W gronie faworytów wymieniano Muszynę bo ma w składzie gwiazdy, budżet, Bielsko bo było najlepsze w lidze. A nas co najwyżej jako czwarte, ale jak widać dałyśmy rade i puchar jest nasz.

Marta Kuehn-Jarek (libero Farmutilu Piła, najlepiej broniąca): To był maraton. Przez trzy dni musiałyśmy dawać z siebie wszystko i walczyć na 100%. Przydało się tutaj nasze dobre przygotowanie fizyczne. Ten mecz od początku nie układał się po naszej myśli. Wydaje mi się, że zabrakło koncentracji, ale później na szczęście wszystko się dobrze ułożyło. Każda z nas dołożyła od siebie co mogła i udało się zwyciężyć. Nie byłyśmy tutaj faworytkami, dlatego nie myślałyśmy o finale, ale o następnym meczu, który mamy zagrać. Jak widać pomogło to.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved