Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polki we Francji z szansą na awans

Polki we Francji z szansą na awans

Volley Tulle Naves z trzema polkami w składzie pokonał u siebie 3:0 ekipę L'union. Dziewczyny pokazały sie z jak najlepszej strony. Jeżeli utrzymają taką formę do końca ligi jest szansa, że wejdą do grona najlepszych - czyli do PRO A.

Do końca sezonu zostały jeszcze trzy kolejki, w tym mecze z dwoma zespołami notowanymi wyżej (St Rafael – 1. miejsce i Clamart – 2. miejsce). Zespół z Corezze zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli. Mimo wcześniejszych porażek nadal wierzy w wygrane i szanse na awans!

„Polski” zespół (Magdalena Michoń-Szczytowicz, Anna Brożek, Marta Lach) pomimo wielu kontuzji i przeciwności losu stara sie pokazać klasę i prezentować najlepiej jak potrafi, świadczą o tym ostatnie dwie wygrane po 3:0.Tydzień temu pokonały zespół z Agnieszką Drzewiczuk, St Chamond, na ich terenie po bardzo zaciętym meczu. Zespół spod Lyonu ma już zagwarantowane utrzymanie w lidze ale zależało im, aby pokazać, że stać je na dużo więcej, natomiast Tulle walczy nadal o miejsce premiowane awansem.

Polki grają na tyle dobrze, że już klub prowadzi z nimi rozmowy na temat przyszłego sezonu. Ale one nie chcą zdradzać czy zostaną we Francji, czy mają inne plany. Na pewno byłaby to duża i odczuwalna strata dla Tulle jeżeli straciłby trzy swoje najlepsze zawodniczki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved