Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Do Bydgoszczy po dwa zwycięstwa

PLS: Do Bydgoszczy po dwa zwycięstwa

Już w ciągu najbliższych dni może okazać się, która drużyna opuści PLS. W poniedziałek i wtorek Delecta Bydgoszcz w meczach barażowych nr 5 i 6 podejmie J.W. Construction OSRAM AZS Politechnikę Warszawską.

Na dzień dzisiejszy stan rywalizacji wynosi 2-2, zatem każdy zespół do awansu do drugiej rundy baraży potrzebuje dwóch zwycięstw. Jeśli nad Brdą drużyny podzielą się zwycięstwami, ostatnia potyczka odbędzie się w stolicy. – Rywalizacja zakończy się już w Bydgoszczy. Nasi rywali po ostatniej porażce w stolicy pękli i teraz nie pomoże im nawet własna hala – stwierdził jeden z warszawskich graczy. – Dwa razy wygramy w Łuczniczce i zakończymy rywalizację. Nie chcemy wracać do Warszawy – odpowiedział kierownik ekipy z Bydgoszczy, Janusz Zacniewski.

Ostatni mecz w Warszawie był przedstawieniem tylko jednego aktora. Politechnika dominowała nad Delektą w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Rozgrywający Wiktor Położewicz, który w wyjściowej szóstce zastąpił Pavla Chudika, rozbił przeciwników zagrywką. – Wprowadzając Wiktora, chciałem zaskoczyć rywali, coś zmienić w naszej grze. I udało się to – tłumaczył trener stołecznych, Jerzy Taczała. – Nie ma co ukrywać, że ten mecz wygrał nam Wiktor – powiedział Pavel Chudik, nominalnie pierwszy rozgrywający. – Poradził sobie świetnie. A to zwycięstwo bardzo nam pomoże. Złapaliśmy wreszcie właściwy rytm gry, z którego wcześniej wybijał nas dziwny terminarz baraży. Teraz mecze u siebie graliśmy poniedziałek-wtorek i nad Brdą gramy poniedziałek-wtorek – uzasadnił Słowak. – Jednak nie przekreślam szans zespołu z Bydgoszczy. Powiem tak: szanse obu zespołów na utrzymanie na dzień dzisiejszy są równe, wszystko jest otwarte. Na pewno możemy spodziewać się emocji – dodał Chudik.Chudik spodziewa się, że Wiktor Położewicz już do końca sezonu będzie zastępował go w podstawowym składzie. – Stara siatkarska zasada mówi, że zwycięskiego składu się nie zmienia – uśmiechnął się Chudik. – Jeżeli będziemy wygrywać, pewnie – postępując zgodnie z tą zasadą – nie będziemy nic modyfikować. Ale to tak naprawdę nie ma znaczenia. Najważniejsze jest, żeby wszyscy byli zdrowi! A czy wyjdziemy w szóstce ze mną, czy z Wiktorem… Zawsze będziemy grać o wygrane.

W minionym tygodniu J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska trenowała bez Michała Chaberka – młodego i bardzo utalentowanego przyjmującego. Michał z powodu rodzinnej tragedii otrzymał od trenera kilka dni wolnego. Do zespołu dołączył w niedzielę i pojechał do Bydgoszczy. – Nie wiem tylko, czy zagra – powiedział trener Jerzy Taczała, który nad Brdę zabrał czternastkę zawodników. Poza dwunastką, która zazwyczaj była zgłaszana do meczów PLS, na Kujawy pojechał także drugi libero Radosław Szymczak i młody środkowy Janusz Gałązka.

Oba spotkania rozpoczną się o godz. 18.00. Pierwsze poprowadzi para arbitrów: Krzysztof Szmydyński (sędzia pierwszy) i Katarzyna Sokół (sędzia drugi). Drugie sędziować będą: Wojciech Maroszek (sędzia pierwszy) i Marek Lagierski (sędzia drugi). Komisarzem obu pojedynków będzie Wiesław Roguszczak, a kwalifikatorem Andrzej Kiszczak.

źródło: inf. prasowa, siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved