Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zielonogórzanie musieli się ostro napracować

II liga: Zielonogórzanie musieli się ostro napracować

Akademicy UZ byli faworytami i zrobili swoje. Orion bardzo chciał doprowadzić do czwartego meczu, który pozwoliłby pozostać im w grze i miał na to sporą szansę.

Sulechowianie ostro postawili się zielonogórzanom i dzięki temu był to dość ciekawy mecz. Pierwszy set był bez historii. Goście pewnie i spokojnie prowadzili. W drugim było sporo emocji. Orion poprawił zagrywkę, kilka razy potrafił efektownymi akcjami zdobywać punkty i zielonogórzanie, którzy szybko chcieli załatwić sprawę, zaczęli mieć kłopoty. Po wyrównanym początku Orion uzyskał przewagę, która momentami była bardzo wyraźna (15:11, 22:13). Seta zakończyła akcja Dominika Srogi . Akademicy wzięli się jednak do pracy. W trzecim secie zdecydowanie przeważali, a ich dobrą grę zakończył as serwisowy Mikołaja Mariaskina . Najciekawszy był czwarty set. Orion bardzo chciał doprowadzić do tie breaku. Wiele razy był remis, ale w końcówce lepsi byli akademicy.

Orion Sulechów – AZS Stelmet UZ Zielona Góra 1:3

(17:25, 25:18, 17:25, 23:25)

stan pojedynku do trzech zwycięstw 0:3

Skład:

Orion : Oczkowski, Pudzianowski, Sroga, Bilon, Haładus, Karbowiak, Odwarzny (libero) oraz: Myślicki, Kaźmierczak, Lickindorf.

AZS Stelmet UZ : Gwadera, Przyborowski, Lis, Kowalczyk, Klucznik, Paluch, Baumgarten (libero) oraz Gańko, Janusz, Milczarek.