Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zdążyć na Kubicę

II liga: Zdążyć na Kubicę

Z takim założeniem na mecz przyszli dziś miejscowi kibice, siatkarze jednak zagrali na „maksa”, czyli pięć setów. Jednak o pozostaniu w lidze zadecyduje piąty mecz w Wałbrzychu.

Do boju goście ruszyli od początku, obejmując i powiększając nad jakby zaspanym MKS-em przewagę. Fantastycznie grał Piotr Berkowski , który seryjnie zdobywał punkty tak i z ataku, jak i z zagrywki. 17:13 i 22:14 a w końcówce przebudzał się MDK i set zakończył się wynikiem 25:20.

Druga partia to popis Galanta , Winklera i Malinowskiego , którzy zdobyli 6 punktów z rzędu blokiem! Dopiero Karzow zdobył 1 punkt dla Juventuru, lecz kolejne to bloki MDK. MKS prowadził 12:2 i 14:5, gdy pomału siadała gra miejscowych, przewaga topniała, pojawiła się nerwowość, Malinowski dodatkowo dostał żółtą kartę, lecz gospodarze cudem wyszli z tej opresji i dowieźli zwycięstwo.

Trzecia i czwarta odsłona, wyjątkowo wyrównane z dużą ilością widowiskowych obron. Pierwsza z nich dla Trzcianki, druga dla Wałbrzycha. O wygranej decydował tie break!

Na początku decydującej partii, żeby nie męczyć wyeksploatowanych już przyjmujących i atakujących, rozgrywający dzielili ataki na środkowych. Punkt za punkt do wyniku 6-5, gdy sędzia nie zezwolił na zmianę Buczmy a ten z kolei odwdzięczył się asem serwisowym i MDK miał dwa oczka przewagi! Po zmianie

stron, przy owacji publiczności, gościom posypało się przyjęcie zagrywki a gospodarze skrupulatnie z tego korzystali kończąc seta do 10-u!

W środę w Wałbrzychu obie drużyny rozegrają decydujący pojedynek, a że serca do gry żadnej z nich nie brakuje, więc emocje gwarantowane!

MKS MDK Trzcianka – Juventur Wałbrzych 3:2

(20:25,25:20,25:21,21:25,15:10)

MKS : Galant, Malinowski, Kowalski, Winkler, Baran, Buczma oraz Pankau (l), Zahorski, Borucki, Lipiński.

Juventur : Guzała, Berkowski, Gajek, Wierzbicki, Karzow, Jamiałowicz oraz Król(l), Józefczak, Łeński, Jurczyński.