Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zdążyć na Kubicę

II liga: Zdążyć na Kubicę

fot. archiwum

Z takim założeniem na mecz przyszli dziś miejscowi kibice, siatkarze jednak zagrali na „maksa”, czyli pięć setów. Jednak o pozostaniu w lidze zadecyduje piąty mecz w Wałbrzychu.

Do boju goście ruszyli od początku, obejmując i powiększając nad jakby zaspanym MKS-em przewagę. Fantastycznie grał Piotr Berkowski , który seryjnie zdobywał punkty tak i z ataku, jak i z zagrywki. 17:13 i 22:14 a w końcówce przebudzał się MDK i set zakończył się wynikiem 25:20.

 

Druga partia to popis Galanta , Winklera i Malinowskiego , którzy zdobyli 6 punktów z rzędu blokiem! Dopiero Karzow zdobył 1 punkt dla Juventuru, lecz kolejne to bloki MDK. MKS prowadził 12:2 i 14:5, gdy pomału siadała gra miejscowych, przewaga topniała, pojawiła się nerwowość, Malinowski dodatkowo dostał żółtą kartę, lecz gospodarze cudem wyszli z tej opresji i dowieźli zwycięstwo. 

Trzecia i czwarta odsłona, wyjątkowo wyrównane z dużą ilością widowiskowych obron. Pierwsza z nich dla Trzcianki, druga dla Wałbrzycha. O wygranej decydował tie break!

 

Na początku decydującej partii, żeby nie męczyć wyeksploatowanych już przyjmujących i atakujących, rozgrywający dzielili ataki na środkowych. Punkt za punkt do wyniku 6-5, gdy sędzia nie zezwolił na zmianę Buczmy a ten z kolei odwdzięczył się asem serwisowym i MDK miał dwa oczka przewagi! Po zmianie

stron, przy owacji publiczności, gościom posypało się przyjęcie zagrywki a gospodarze skrupulatnie z tego korzystali kończąc seta do 10-u!

 

W środę w Wałbrzychu obie drużyny rozegrają decydujący pojedynek, a że serca do gry żadnej z nich nie brakuje, więc emocje gwarantowane!

 

MKS MDK Trzcianka – Juventur Wałbrzych 3:2

(20:25,25:20,25:21,21:25,15:10)

 

Składy zespołów:

MKS : Galant, Malinowski, Kowalski, Winkler, Baran, Buczma oraz Pankau (l), Zahorski, Borucki, Lipiński.

Juventur : Guzała, Berkowski, Gajek, Wierzbicki, Karzow, Jamiałowicz oraz Król(l), Józefczak, Łeński, Jurczyński.

 

Zobacz również:

Wyniki spotkań 1 grupy II ligi mężczyzn

źródło: siat-ka.lua.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved