Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trzy zero

II liga: Trzy zero

Mecz numer trzy pomiędzy Inova Curpum Lubin a Ikarem Legnica był spotkaniem w którym lubinianie mogli zapewnić sobie ligowy byt. Warunek był jeden - trzecie zwycięstwo nad lokalnym rywalem.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla legniczan, którzy juz do początku seta uzyskali zdecydowaną praewagę, która momentami wynosiła nawet sześc-siedem punktów. Lubinianie nie mogli przeciwsatwić się miejscowym w żadnym elemencie gry, a w dodatku w całym secie popełnili aż 13 błędów własnych. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla Ikara.

W drugim secie terener Curprum Piotr Szrejko dokonał dwóch zmian, na przyjęciu – za Marcina Pawlika pojawił się na boisku Piotr Buko natomiast na rozegraniu Bartka Wojnowskiego zmienił Krzysztof Kużdżał . Zmiany przyniosły pożądany efekt. Gra toczyła się punkt za punkt a żadna z drużyn nie potrafiła zdoby większej przewagi. W tym meczu nie zbyt dobrze od początku grały dotychczasowe filary lubinian Marcin Kozar i Damian Dykas . Ten drugi dopiero w drugiej części spotkania złapał swój normalny rytm gry i zaczął punktować legniczan silnymi atakami. Set skończył się wynikiem 25:21 dla Cuprum.

Pojedynek trwa również na trybunach, gdzie około 50-cio osobowa kibiców z Lubina zagrzewa swoich zawodników do walki a kibice miejscowi nie pozostają im dłużni. Jednym słowem fantastyczna oprawa meczu.

Set trzeci zaczął się ponownie po myśli Ikara. Zawodnicy legniccy szybko uzyskali dwu-, trzypunktową przewagę. Od stanu 16:13 coś jednak zacięło się w drużynie Ikara, a pierwsze skrzypce w spotkaniu zaczęli odgrywać lubińscy środkowi bloku – Paweł Płotnicki i Grzegorz Sosiński . Ten drugi rozegrał kolejne fantastyczne zawody, a przeciwnik nie mógł znaleź recepty na jego grę. Lubinianie przełamali opór miejscowych i wygrali seta do 22.

W czwartym secie to miescowi ponownie okazali się lepsi, głównie dzięki bardzo dobrej grze Jarosława Pizuńskiego i Adama Pietrzaka . Lubinianom potrzebny był tylko jednen seta do zapewnienia sobie utrzymania, jednak to Ikar wygrał go do 20. Do rozstrzygnięcia spotknia potrzebny był piąty piąty.

Od samego początku lubinianie uzyskali kilkupunktową przewagę (5:1) i nie oddali jej już przez cały set. Przy zmianie stron było 8:4. A w ataku szaleli Grzegorz Sosiński i Damian Dykas. W końcówce seta znakomitym pojedynczym blokiem popisał się Marcin Kozar, dając swojej drużynie 13 punkt. Cuprum wygrywa seta do 11.

Ikar Legnica – Cuprum Lubin 2:3

(25:18, 21:25, 22:25, 25:20, 11:15)

Stan rywalizacji play-off: 0:3