Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Sudety Kamienna Góra zwycięskie

II liga mężczyzn: Sudety Kamienna Góra zwycięskie

Po dwóch zwycięstwach w Kamiennej Górze Sudety musiały wygrać jeszcze jeden mecz, by móc grać o pierwsze miejsce w grupie. Zadanie to wykonały już w pierwszym wyjazdowym spotkaniu, pokonując Rośka Syców 3:0.

Pierwszego seta skutecznym atakiem rozpoczął Krzysztof Kurpiel . Chwilę później Maciej Zając splasował piłkę w środek boiska, a po złym przyjęciu zagrywki przez gospodarzy Michał Kwasiborski popełnił błąd przełożenia i Sudety wyszły na prowadzenie 4:1. Dzięki dobrej zagrywce kamiennogórzan i słabemu tego dnia przyjęciu gospodarzy, Sudety systematycznie mogły powiększać swoją przewagę. Przy stanie 13:19 na zagrywkę wszedł Jarosław Papalski i zaserwował asa. Goście mieli już 7 punktów przewagi. Po skutecznym ataku Marcina Ciesielskiego , pierwszy set został zapisany na koncie Sudetów.

Początek drugiej partii był wyrównany. Zarówno gospodarze, jak i goście popełniali proste błędy, psując zagrywki i posyłając piłki z ataku w aut. Jednak dzięki trudnej zagrywce Zająca Sudety mogły wyprowadzić skuteczne kontrataki i wyjść na prowadzenie 12:10. Chwilę później Jarosław Papalski zablokował Tomasza Górskiego i prowadzenie Sudetów jeszcze wzrosło. Gospodarze dogonili jeszcze gości w końcówce po skutecznym ataku Łukasza Murdzi i skończeniu przechodzącej piłki przez Andrzeja Strzałę . Jednak nie pomogło im to, gdyż w następnych akcjach popełnili proste błędy w przyjęciu zagrywki, co skutecznie wykorzystali zawodnicy z Kamiennej Góry, wygrywając 3 piłki z rzędu. Przy stanie 22:24 przechodzącą piłkę skończył Krzysztof Kurpiel i Sudetom brakowało już tylko jednego seta do świętowania zwycięstwa.

Gospodarze nie poddali się i trzeciego seta zaczęli od prowadzenie 3:0. Przewagę tę stracili jednak szybko po skutecznym ataku Zająca i bloku Zająca i Kurpiela na Górskim . Po raz kolejny goście mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki Zająca , a chwile później również Ciesielskiego . Sudety wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Przewagę tę utrzymywały prawie do samego końca. Zmniejszyła się ona w końcówce po dobrych atakach Murdzi i błędach gości. Jednak wtedy na zagrywkę wszedł Kamil Michno i zaserwował asa. Chwile później Maciej Zając i Damian Botwina zablokowali Tomasza Górskiego i Sudety prowadziły 23:20. Goście zerwali się do odrabiania tej straty : najpierw skutecznie zaatakował Krzysztof Orman , następnie w taśmę zaatakował Maciej Zając , a ostatecznie zawodnik ten został zablokowany przez Michała Ulińskiego i Tomasza Górskiego . Z przewagi gości nie zostało nic. Jednak to oni okazali się mocniejsi psychicznie i po nieskończeniu ataku przez zawodników z Sycowa, akcję zakończył atakiem Maciej Zając i tym samym kamiennogórzanie mogli cieszyć się zwycięstwem.

Po raz kolejny nie zawiedli kibice z Kamiennej Góry. Grupa około 25 osób dzielnie wspierała swoich zawodników i ożywiła atmosferę w hali w Sycowie. Ich doping z pewnością przyczynił się do zwycięstwa Sudetów, dając zawodnikom poczucie jakby grali u siebie w Kamiennej Górze.

MKS Rosiek Kama Syców – MKS Sudety Kamienna Góra 0:3

(19:25 22:25 25:27)

Składy drużyn:

Rosiek Syców : Kwasiborski, Murdzia, Uliński, Orman, Strzała, Górski, Przystawski(libero) oraz Wendykier, Meier

Sudety Kamienna Góra : Jerzyk, Zając, Ciesielski, Kurpiel, Botwina, Papalski, K. Ratajczak (libero) oraz Jakobschy, Michno, Łukasik