Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Piast wciąż w grze

I liga: Piast wciąż w grze

Po zaciętym i dość emocjonującym spotkaniu Piast Szczecin po raz drugi pokonał krakowską Wisłę. Tym razem szczecińskie siatkarki potrzebowały do zwycięstwa aż tie-breaka.

Mający kłopoty finansowe Piast Szczecin w ciągu minionego weekendu potrafił się wznieść na wyżyny swoich możliwości i pokonać dwa razy pod rząd Białą Gwiazdę. Odkąd szczecinianki spadły z Ligi Siatkówki Kobiet, przez dwa sezony nie udało im się znaleźć sposobu na wygraną z krakowiankami. Teraz, w meczach decydujących o finale play-off I ligi kobiet, wreszcie im się to udało, dzięki czemu decydujące starcie pomiędzy tymi zespołami nastąpi w piątym spotkaniu.

W sobotę Piast Szczecin rozegrał niezwykle emocjonujący mecz i zaskoczył wynikiem kibiców zgromadzonych w hali Szczecińskiego Domu Sportu. W niedzielę wygrał ponownie, znowu grając pewnie i w efekcie niespodziewanie wygrywając. Dwa pierwsze sety to pewna gra gospodyń, która poskutkowała prowadzeniem 2:0 w setach. Kolejne dwie partie to już lekka przewaga Wiślaczek, które wygrały je do 19 i 21. Spowodowało to konieczność rozegrania tie-breaka. A tu więcej zimnej krwi pokazały szczecinianki, które po zaciętej końcówce wygrały seta do 14.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Edytę Rzenno .

Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w środę w Krakowie.

Piast Szczecin – Wisła Kraków 3:2

(25:20, 25:23, 19:25, 21:25, 16:14)

Stan rywalizacji play-off: 2:2