Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Wypowiedzi po spotkaniu Farmutil Piła – Gedania Gdańsk

Wypowiedzi po spotkaniu Farmutil Piła – Gedania Gdańsk

- Musiałyśmy dostać po głowie, żeby wskoczyć we własny rytm gry - tak po zwycięstwie w ćwierćfinałowym meczu z Energą Gedania mówiła Agnieszka Kosmatka, grająca w Farmutilu Piła.

Katarzyna WellnaJak wiele osób mówiło w tym meczu faworytem był Farmutil Piła, ale my chciałyśmy pokazać się w tym meczu z jak najlepszej strony. Przez pierwsze dwa sety nam to wychodziło, w trzecim i czwartym secie zabrakło już nam sił i stało się jak się stało, czyli przegrałyśmy 3:1.

Klaudia KoczorowskaPierwsze dwa sety pokazały, że Gedania bardzo dzielnie walczyła o każdy punkt napędzając nam stracha. My też na początku byłyśmy trochę zestresowane, do końca nie wiedząc co się dzieje na boisku. Ten stres wynikał z tego, że był to nasz pierwszy mecz o wysoką stawkę. Grałyśmy dwa razy z Gedanią w lidze i nie miałyśmy problemu aby wygrać. Po drugim secie trener Matlak prosił nas abyśmy się wyluzowały, widział, że gramy bardzo spięte i starał się nam tego nie utrudniać.

Agnieszka KosmatkaTen mecz nie do końca rozegrałyśmy we własnym stylu. Musiałyśmy dostać po głowie aby zaskoczyć we własny rytm gry. Starałyśmy się zgrać mocną zagrywka i w miarę równym blokiem. Od trzeciego seta te elementy zaczęły funkcjonować i wszystko toczyło się po naszej myśli.

Leszek MajewskiGratuluje zespołowi z Piły, życząc powodzenia w dalszej części turnieju. Dwa pierwsze sety były bardzo udane w naszym wykonaniu, szkoda, że pierwszy set został odpuszczony przede wszystkim przyjęciem zagrywki i w efekcie przegraliśmy tego seta, a mecz mógłby być jeszcze ciekawszy. Po meczu żartowaliśmy, że jesteśmy najlepszym z tych trzech zespołów, które odpadły z finału Pucharu Polski (śmiech).

Jerzy MatlakPrzy takim natłoku meczów jakie dziś są rozgrywane, najlepiej jest niewiele mówić – żartobliwie skomentował występ swojego zespołu Jerzy Matlak.