Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sokolanki zaczynają jutro bój o utrzymanie się w II lidze

Sokolanki zaczynają jutro bój o utrzymanie się w II lidze

Zespół Sokoła Mogilno, pierwsze dwie potyczki o zachowanie drugoligowego bytu, ze Startem Łódź, będzie grał na wyjeździe. Jutro spotkanie zacznie się o 17.00, zaś w niedzielę o 13.00.

Pierwotnie spotkania (do trzech zwycięstw) o utrzymanie się w rozgrywkach, miały odbyć się przed tygodniem w Mogilnie. Jednak ze względu na zajętą halę w tym czasie, pierwsze dwie potyczki zostaną rozegrane w Łodzi, a trzeci i ewentualny czwarty i piąty mecz – odbędą się w Mogilnie.

Bez sparingówSokolankom nie udało się rozegrać żadnego sparingu. – W miniony weekend grały ligowe rywalki oraz zespoły walczące o awans do drugiej ligi. Nie mieliśmy więc z kim się zmierzyć – wyjaśnia Jerzy Pater, trener Sokoła. – Nie wyszedł nam ostatni mecz z toruńską Skarpą, ale wierzę, że w Łodzi zaprezentujemy się lepiej.

Kłopot z rozgrywającą

W sobotę mogilnianki zagrają bez rozgrywającej. Rehabilitację po operacji przechodzi Joanna Krawczyk, a Joanna Długokęcka dopiero w niedzielny poranek wróci z obozu uczelnianego z Włoch. Jeśli zdąży dotrzeć do Łodzi, to zagra tylko w drugim spotkaniu. – Sytuacja mocno się skomplikowała. Będę musiał skorzystać na rozegraniu z libero Magdaleny Pater lub ze skrzydłowej Natalii Marszałkiewicz. Być może zagramy bez libero. Decyzję podejmę po dzisiejszym treningu – zaznacza Pater. – Jedziemy do Łodzi po przynajmniej jedno zwycięstwo. Musimy szczególnie uważać na doświadczoną środkową Wiktorię Szirinę.

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved