Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarze Pronaru i Ślepska walczą w play-off

Siatkarze Pronaru i Ślepska walczą w play-off

fot. archiwum

Siatkarzom Pronaru Hajnówka brakuje jednego zwycięstwa, zaś Ślepska Augustów - dwóch, do awansu do drugiej rundy play-off, walki o I ligę. O zachowanie szans na utrzymanie w II lidze walczą natomiast siatkarki Jedynki Łomża.

Siatkarze Pronaru bez problemu uporali się z Wilgą Garwolin na swoim boisku, teraz muszą to uczynić w Garwolinie.

 

Nie wiem, czy skończymy rywalizację już w sobotę. Ale wszyscy są zdrowi i gotowi do walki – stwierdza krótko Paweł Blomberg , trener Pronaru. 

O jedną wygraną dalej od finału jest Ślepsk, który ma znacznie trudniejszego rywala. Jednak po dwóch meczach wyjazdowych remisuje 1:1 z Pekpolem Ostrołęka. Teraz augustowianie chcą dwukrotnie wygrać przed własną publicznością, aby awansować do dalszej rywalizacji.

 

Właśnie takie są zmagania w play-off. Pierwsze spotkanie łatwo przegraliśmy, a w drugim bez problemu wygraliśmy – mówi Adam Aleksandrowicz , trener Ślepska. – Chcielibyśmy zakończyć walkę u nas. Chociaż nie w pełni sił jest nasz podstawowy przyjmujący, Mariusz Szlejter .

 

Spotkania będą rozgrywane w sali w Raczkach, w sobotę początek o godz. 12.00, a w niedzielę o 14.00.


 

Znacznie gorzej wygląda sytuacja walczących o utrzymanie w II lidze zawodniczek Jedynki. Łomżanki przegrały już dwa razy na wyjeździe z ŁKS-em Łódź, a tu także rywalizacja toczy się do trzech wygranych. W sobotę i ewentualnie w niedzielę zagrają aż bez czterech zawodniczek. Trener Mirosław Skawski nie będzie miał do dyspozycji Patrycji Karpińskiej , Natalii Śleszyńskiej (libero), Agnieszki Chomutnik i Marty Sęk .

 

To wszystko są maturzystki i wyjeżdżają na pielgrzymkę – opowiada Skawski. – Bardzo nam to komplikuje sytuację, ale nie poddajemy się, podejmiemy walkę.

 

W sobotę mecz w hali przy ul. ks. Anny rozpocznie się o godz. 19.00. W przypadku zwycięstwa Jedynki, kolejne spotkanie planowane jest na niedzielę, na godz. 11.00.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved