Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Siatkarze Jokera myślą o I lidze…

Siatkarze Jokera myślą o I lidze…

fot. archiwum

29 i 30 marca zespoły 1 grupy II ligi mężczyzn zaczęły walkę w play-off o awans do I ligi. Pilski Joker dwa razy po 3:1 pokonał Olimpię Sulęcin, zaś AZS Zielona Góra odniósł dwa zwycięstwa (3:0 i 3:1) w starciu z Orionem Sulechów.

Wkraczamy w decydującą fazę sezonu siatkarskiego. Cztery najlepsze drużyny grupy 1, II ligi (Joker, Olimpia Sulęcin, AZS Zielona Góra i Orion Sulechów), są w trakcie zmagań o awans do I ligi. Wszystkie drużyny, przygotowane na 100%, właśnie teraz pokazują maximum swoich możliwości. Do tego dochodzi stres i adrenalina walki o wysokie cele. Właśnie dlatego ta faza sezonu jest taka ciekawa.

 

Możnaby teraz dyskutować czy drugie miejsce Jokera po rundzie zasadniczej, to był sukces czy porażka. Trener Krzysztof Wójcik uważa to za sukces: – Trzeba wziąć pod uwagę, że to jest nowa drużyna. Chłopcy się poznawali i ogrywali. Im dalej szło w sezon, tym było lepiej. 

Pierwszą przeszkodą na drodze do awansu jest Olimpia Sulęcin. Kibice liczą na łatwe pokonanie tego zespołu w końcowym rozliczeniu play-off (do trzech zwycięstw). Lecz siatkówka jest nieprzewidywalna. – [q]Ten sezon pokazał, że można przegrać nawet z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem. Olimpia jest niewątpliwie mocnym zespołem i wcale nie będzie tak łatwo jej pokonać – mówił jeszcze przed rozpoczęciem play-off jeden z siatkarzy pilskiej drużyny.

 

Teraz można sobie trochę pogdybać, jak to może być w dalszej fazie rywalizacji. Pilanie mają ogromną szansę pokonać Olimpię Sulęcin – wystarczy im jeszcze jedna wygrana. Nie wiadomo także, jaka będzie drużyna, z którą Joker grałby ewentualnie o zwycięstwo w 1 grupie. Najprawdopodniej będzie to AZS Zielona Góra, mający na koncie zaliczkę w postaci dwóch zwycięstw z Orionem. Lecz… – Każda drużyna ma takiego przeciwnika, z którym nie idzie jej gra. Podejrzewam, że dla Zielonej Góry takim przeciwnikiem jest właśnie Sulechów. Tak więc nawet w tej chwili nie jest jeszcze powiedziane, że jeśli pokonamy Sulęcin, to zagramy z Zieloną Górą – mówi trener Wójcik.

 

Pilscy kibice powtarzają, że Zielona Góra jest bardzo pewna swojego zwycięstwa w grupie, i dlatego fajnie byłoby utrzeć jej nosa. Zwycięzca 1 grupy zagra z wygranym grupy 3, którym prawdopodobnie będzie Pronar Hajnówka. Jakie są szanse siatkarzy Jokera na dojście do tego etapu rywalizacji i odniesienie sukcesu? – Jeśli chłopacy zagrają na 80% swoich możliwości to jestem spokojny o awans. A jeśli zagrają tak, jak w meczu sparingowym z Międzyrzeczem przed play-off, to mamy awans w kieszeni – pewnie głosi trener Krzysztof Wójcik (przypomnijmy, że podczas tygodniowego obozu Jokera przed rywalizacją w play-off, drużyna zagrała sparing z Orłem Międzyrzecz, wygrywając 3:1/25:19, 25:20, 25:21, 23:25).

 

Wspomnijmy jeszcze jeden jeden aspekt potencjalnej rywalizacji Jokera z akademikami z Zielonej Góry. Historia lubi się powtarzać… Parę lat temu, gdy Paweł Łojewski grał w Pile, rundę zasadniczą w II lidze również wygrała Zielona Góra. Ale jak wspomina z dumą rozgrywający pilskiej drużyny: To my awansowaliśmy do I ligi. Teraz mamy ogromną szansę to powtórzyć.

 

A pilscy kibice… Mają nadzieję, że w maju będą świętować awans swoich ulubieńców do wyższej klasy rozgrywek siatkarskich.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved