Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Winiary Kalisz lepsze od Stali Mielec

PP: Winiary Kalisz lepsze od Stali Mielec

Winiary Kalisz pokonały 3:0 mielecką Stal w drugim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. W sobotnim półfinale podopieczne trenera Prielożnego będą grały z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała.

Do meczu z Winiarami mielecka Stal przystąpiła w nowym zestawieniu – na libero zagrała młodziutka Paulina Peret, natomiast na rozegraniu kontuzjowaną Karolinę Olczyk zastąpiła Dorota Wilk. Drugie spotkanie ćwierćfinałowe rozpoczęły udaną akcją siatkarki z Wielkopolski. Przy stanie 6:6 asową zagrywką popisała się atakująca Stali – Marzena Niedźwiecka, która chwilę później została skutecznie zablokowana przez kaliski blok. Bardzo dobrze spisywała się niewysoka Agata Wilk, która sprytnie obijała blok mistrzyń kraju, a przy stanie 12:10 zdobyła punkt z serwisu. W późniejszej fazie seta gra toczyła się punkt za punkt aż do wyniku 18:18. Z dobrej strony pokazała się środkowa reprezentacji Polski – Eleonora Dziękiewicz, która w ataku była niemal bezbłędna. W końcówce mistrzynie Polski zdołały odskoczyć rywalkom i wygrać w secie otwarcia 25:21.

Niespodziewanym prowadzeniem 4:1 Stali Mielec rozpoczęła się druga partia spotkania. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczne Romana Murdzy schodziły z dwupunktową przewagą, którą głównie dzięki świetnej grze Agaty Wilk sukcesywnie powiększyły do rezultatu 11:6. Potem gra uległa wyrównaniu, gdy w polu serwisowym pojawiła się Anna Barańska. To po jej zagrywkach kaliszanki mogły cieszyć się z udanych akcji w kontrach, dzięki czemu zdołały dogonić dobrze grające rywalki i zeszły na drugą przerwę techniczną prowadząc 18:17. Później skutecznymi atakami popisała się Helena Horka i na tablicy wyników widniał rezultat – 22:18. Ta partia również padła łupem kaliszanek.

W secie trzecim zdecydowanie lepsze były siatkarki z Wielkopolski. Pierwsze prowadzenie osiągnęły już od początkowych piłek i nie oddały go do końca ćwierćfinału. Z dobrej strony pokazała się Izabela Żebrowska, która była niezawodna w ataku, ale także w bloku. Kaliszanki wygrały tę partię 25:17 i zmierzą się w półfinale Pucharu Polski z BKS-em Aluprof Bielsko–Biała. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Helena Horka.

Winiary Kalisz – Stal Mielec 3:0

(25:21, 25:20, 25:17)

Winiary: Godos, Horka, Dziękiewicz, Spalova, Woźniakowska, Barańska, Sawicka (l) oraz Owczynnikowa i Żebrowska

Stal: Skorupa, Łukaszewska, D.Wilk, A. Wilk, Niedźwiedzka, Dutkiewicz, Peret (l) oraz Banecka