Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Muszynianka uzupełniła grono półfinalistów

PP: Muszynianka uzupełniła grono półfinalistów

Po zwycięstwie 3:1 z Centrostalem siatkarki Muszynianki awansowały do półfinału Pucharu Polski. Na tym etapie na podopieczne trenera Serwińskiego czeka już Farmutil Piła.

W początkowej fazie seta pierwszego spotkania między Muszynianką, a Centrostalem prowadzenie od początku objęły bydgoszczanki (5:1). Gra toczyła się punkt za punkt praktycznie w całej partii. Siatkarki z Muszyny popełniały nadzwyczajnie dużo błędów własnych, co skrzętnie potrafiły wykorzystać Bydgoszczanki. Bardzo dobrą partię rozegrała młoda środkowa zespołu z Centrostalu – Monika Naczk, która rozegrała całe spotkanie w pierwszej szóstce, jednak jej dobra gra nie wystarczyła by przeważyć szale zwycięstwa w secie. W partii pierwszej po zaciętej końcówce wygrały „mineralne”.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia podopiecznych Bogdana Serwińskiego (3-1). Stan ten trwał jednak krótko, bowiem bydgoszczanki zdołały wyrównać wynik na 5-5. W ataku nie myliła się Petia Tsekova, a ciekawe warianty wystawy prezentowała nowo pozyskana rozgrywająca – Swietłana Gałkina. W późniejszej fazie seta na zdecydowane prowadzenie wyszły siatkarki Muszynianki Fakro, a bezbłędna w ataku była Joanna Mirek. W końcowych piłkach bezbłędnie atakowała też inna była reprezentantka kraju – Aleksandra Przybysz. To po jej skutecznym zagraniu ‘mineralne’ wyszły na prowadzenie 21-14 i nie oddały przewagi już do końca partii, wygrywając ją pewnie w stosunku 25:19.

Trzecia część w przeciwieństwie do dwóch poprzednich przebiegała pod zdecydowane dyktando „pałacanek”. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8-4, by później powiększyć przewagę do stanu 15-7. W późniejszym etapie seta na boisku po stronie Muszynianki pojawiła się atakująca – Kamila Frątczak, jednak nawet to nie pomogło w odrabianiu strat i faworytki tego spotkania niespodziewanie straciły seta.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej walki i wielu ciekawych akcji po obu stronach siatki. Z dobrej strony pokazała się środkowa Muszynianki – Dorota Pykosz, po której ataku z obiegnięcia „mineralne” wywalczyły dwupunktową przewagę. Przy stanie 12-10 dla podopiecznych Bogdana Serwińskiego zaczęły one seriami zdobywać punkty, co pozwoliło im spokojnie „dowieźć” zwycięstwo w tej partii oraz w całym meczu.

MVP meczu została wybrana Agata Karczmarzewska – Pura.

Centrostal Bydgoszcz – Muszynianka Muszyna 1:3

(23:25, 19:25, 25:20, 18:25)

Muszynianka Fakro Muszyna: Mirek, Bełcik, Pycia, Pykosz, Przybysz, Karczmarzewska – Pura, Zenik (libero), oraz Śrutowska, Frątczak.

Centrostal Bydgoszcz: Gałkina, Naczk, Tsekova, Ściurka, Malinowska, Kuczyńska, Leśniewicz (libero), oraz Łunkiewicz, Liniarska, Wysocka, Kuligowska.