Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: BKS Aluprof Bielsko-Biała w półfinale

PP: BKS Aluprof Bielsko-Biała w półfinale

Grające we własnej hali siatkarki AZS AWF Poznań, nie dały rady liderkom LSK. BKS Aluprof Bielsko-Biała został pierwszym półfinalistą Pucharu Polski, po gładkiej wygranej w trzech setach.

W dotychczasowych konfrontacjach między zespołami z Poznania i Bielska-Białej, zdecydowanym faworytem był ten drugi, który wygrał trzy z rozegranych w tym sezonie meczów, tracąc tylko jednego seta.

Oba zespoły przystąpiły do ćwierćfinału w swoich żelaznych zestawieniach. Mecz rozpoczął się od prowadzenia bielszczanek (7:3). Gospodynie turnieju popełniały bardzo dużo niewymuszonych błędów, a liderki Ligi Siatkówki Kobiet skrzętnie to wykorzystywały. Później gra się nieco wyrównała. Dobrze w ataku prezentowała się Aleksandra Kruk, jednak przyjezdne na przestrzeni całego seta zachowały bezpieczną przewagę i wygrały pierwszą partię w stosunku 25:23.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od wyrównanej walki po obu stronach siatki. W zespole BKS-u skuteczna była atakująca Natalia Bamber, od której ataku rozpoczęła się punktowa seria siatkarek z Podbeskidzia. Bardzo dobrze w defensywie spisywała się libero – Paulina Maj, a skuteczne w ataku były bielskie przyjmujące – Joanna Staniucha–Szczurek i Karolina Ciaszkiewicz. Poznanianki zdołały wywalczyć w tym secie zaledwie 13 punktów.

Set trzeci był najciekawszą częścią tego spotkania. Od samego początku gra toczyła się w kontakcie punktowym obydwu drużyn – żadna z nich nie była w stanie wyjść na znaczące prowadzenie. W szeregach akademiczek bardzo dobrze w ataku prezentowała się Joanna Frąckowiak, która kończyła większość z pokierowanych do niej piłek. W środkowej fazie seta zespoły popełniały bardzo dużo błędów niewymuszonych. Przy stanie 17:15 Karolina Wiśniewska pomyliła się w serwisie, dzięki czemu podopieczne Wiktora Kreboka wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Jednak nie trwało to długo, bo chwilę potem pomyliła się liderka przyjezdnych – Natalia Bamber. Do czasu gdy na tablicy wyników nie pojawił się wynik 21:21, losy tego seta były nieprzesądzone. Później jednak skutecznie zaatakowała kapitan bielskiej drużyny i jej zespół miał piłkę meczową, którą bez problemu wykorzystał, wygrywając seta 25:21, zaś cały mecz – 3:0.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – AZS AWF Poznań 3:0

(25:23, 25:13, 25:21)

BKS Aluprof: Sadurek, Bamber, Studzienna, Gajgał, Staniucha, Ciaszkiewicz, Maj (libero)

AZS AWF: Ordak, Gomułka, Magatova, Wiśniewska, Frąckowiak, Kruk, Syskal (libero) oraz Zielińska, Cieśla, Archangielska