Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Olsztynianie przegrali walkę o finał w końcówkach

PLS: Olsztynianie przegrali walkę o finał w końcówkach

Mlekpol AZS Olsztyn przegrał drugie spotkanie na własnym parkiecie ze Skrą i odpadł z rywalizacji o mistrzostwo Polski. Bełchatowianie w finale wystąpią czwarty raz z rzędu.

Czwarte spotkanie półfinałowe rozpoczęło się od wyrównanej gry po obu stronach siatki. Świetnie spisywali się atakujący drużyn, do których kierowane było większość piłek. Na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą schodzili gospodarze, jednak strata ta szybko została zniwelowana przez rywali. Wraz z upływem czasu po olsztyńskiej stronie siatki zaczęło pojawiać się coraz więcej błędów własnych. Dwiema kiwkami popisał się Maciej Dobrowolski wyprowadzając swoją drużynę na jednopunktowe prowadzenie 16:17, szybko odrobione przez rywali. Przez chwile obserwowaliśmy jeszcze grę punkt za punkt. Przy stanie 20:19 na boisku bełchatowian pojawił się Sinan Tanik, który zszedł po jednej akcji, podobna zmianę mogliśmy obserwować po stronie gości gdzie a Daniela Plińskiego pojawił się Paweł Maciejewicz. Od stanu 22:22 SKRA dzięki atakom Radosława Wnuka i Mariusza Wlazłego zdobyła trzy punkty z rzędu, a tym samym wygrywając 22:25.

Kolejna odsłona pojedynku rozpoczęła się bliźniaczo do seta pierwszego, z tą różnicą, że wyrównana walka trwała znacznie krócej niż poprzednio. Od stanu 5:5 zawodnicy przyjezdni zdobyli trzy punkty z rzędu, schodząc tym samym na przerwę techniczną przy stanie 5:8. Wywalczonej w tym fragmencie przewagi nie oddali już do końca, m.in. przez dużą liczbę błędów własnych olsztynian, których słabą stroną dziś była niewątpliwie zagrywka. Przy stanie 10:14 po długiej i zwycięskiej dla gospodarzy wymianie, kibice w „Uranii” mieli powody do obaw, bowiem za udo, po ofiarnej obronie trzymał się Paweł Zagumny. Pomimo wszelkich starań AZS-u to SKRA systematycznie powiększała swoją przewagę nad rywalem. Ponownie indywidualnym zagraniem popisał się Maciej Dobrowolski. Apogeum koncertowej gry gości była seria czterech bloków na Björnie Andrae i Grzegorzu Szymańskim doprowadzających do stanu 15:21. Podopiecznym Mariusza Sordyla udało się jeszcze obronić trzy piłki setowe, lecz to bełchatowianie cieszyli się ze zwycięstwa w secie drugim.

Trzecią i jak się później okazało ostatnią partię olsztynianie rozpoczęli od błędu przekroczenia linii ataku przez Grzegorza Szymańskiego. Szybko nadrobili oddany rywalom punkt zdobywając trzy punkty z rzędu. Na przerwę techniczną to jednak rywale schodzili z punktową przewagą. Przez chwilę mogliśmy obserwować równą wymianę ciosów, jednak po dwóch udanych atakach i bloku na Mariuszu Wlazłym gospodarze wyszli na prowadzenie 12:10. Gdy na tablicy widniał wynik 18:14, licznie zgromadzeni na hali kibice wierzyli w pozostanie AS-u w meczu. SKRA zaczęła szybko dorabiać straty. Pomogli im w tym olsztynianie oddając trzy punkty po swoich błędach i doprowadzając tym samym do stanu 19:17. Od tego momentu gospodarze zdobyli tylko trzy punkty na osiem wywalczonych przez podopiecznych trenera Castellaniego. Spotkanie podobnie jak wczoraj zakończył asem serwisowym Stephane Antiga. MVP spotkania wybrany został Mariusz Wlazły.

Mlekpol AZS Olsztyn – Skra Bełchatów 0:3

(22:25, 18:25, 21:25)

Skład:

AZS Olsztyn: Szymański, Grzyb, Andrae, Ruciak, Możdzonek, Zagumny, Lambourne (l) oraz Tanik, Siezieniewski i Dehne

SKRA Bełchatów: Dobrowolski, Wlazły, Pliński, Antiga, Bąkiewicz, Wnuk, Lewis (l) oraz Maciejewicz, Neroj i Stelmach

stan play-off: 3:1 dla Skry Bełchatów