Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast Szczecin musi się ocknąć

Piast Szczecin musi się ocknąć

fot. archiwum

W sobotę zawodniczki Piasta Szczecin zmierzą się z krakowską Wisłą. Dla szczecinianek będzie to mecz ostatniej szansy, na to, aby przedłużyć walkę o półfinał rozgrywek o awans do LSK.

W najświeższej historii rozgrywek pierwszej ligi szczecinianki uległy zespołowi "Białej Gwiazdy" aż dziewięć razy, nie odniosły żadnego zwycięstwa. – Te statystyki przytłaczają. Z drugiej strony, kiedy analizujemy grę przeciwnika, wydaje się, że nie gra on niczego, z czym nie mogłybyśmy sobie poradzić. Potrafimy toczyć z nim wyrównaną walkę, ale zawsze nam czegoś brakuje. Najwyższa pora, żeby to zmienić. Dziewczyny muszą się ocknąć – mówi środkowa Piasta, Marlena Zielonka .

 

Prawdopodobnie w sobotnim spotkaniu szkoleniowiec zespołu nie będzie mógł skorzystać z doświadczonej środkowej bloku. – Chyba zbyt szybko chciałam wrócić do gry i przeciążyłam nogę. W kolanie zaczął zbierać się płyn. Nadal biorę tabletki, by szybciej się wchłonął. Będę wspierać drużynę z ławki, ale z tego miejsca niestety niewiele da się zrobić – przyznaje Zielonka. 

Mimo to szkoleniowiec liczy na to, że zespół pokaże ambitne oblicze. – Nawet gdybyśmy mieli zobaczyć te dziewczyny w przyszłym sezonie w innych klubach, to powinny pokazać swoją grą, że mają aspiracje. Nadal uparcie będę twierdził, że Wisła jest w naszym zasięgu. Wystarczy tylko, że wykażemy więcej skupienia i mniej bojaźni – twierdzi Marek Mierzwiński.

 

Spotkanie Piasta z Wisłą rozpocznie się o godz. 17, w hali SDS przy ul. Wąskiej. W przypadku wygranej Piasta drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę również o godz. 17.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved