Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Morderczy sezon siatkarzy

Morderczy sezon siatkarzy

26 spotkań reprezentacji w ciągu niespełna trzech miesięcy. Tegoroczny kalendarz polskiej kadry siatkarzy jest tak niesamowicie przepełniony, że w niektórych meczach Ligi Światowej trener Raul Lozano chce wystawiać rezerwowy skład!

W maju dwa turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw Europy i eliminacje do igrzysk olimpijskich. W czerwcu i lipcu Liga Światowa, a w sierpniu, miejmy nadzieję, igrzyska olimpijskie w Pekinie. To będzie najbardziej morderczy sezon reprezentacyjny w historii polskiej siatkówki!

W ciągu 73 dni drużyna Raula Lozano będzie musiała rozegrać aż 26 spotkań. A to oznacza, że średnio Polacy będą wychodzili na boisko co trzy dni. Jeśli biało-czerwoni awansują na igrzyska w Pekinie, ta „końska” dawka siatkówki jeszcze wzrośnie. – Nie mamy innego wyjścia. Jeśli nie chcemy zamęczyć zawodników, musimy rozsądnie szafować ich siłami. Najważniejsze są przecież igrzyska w Pekinie – mówi drugi trener reprezentacji Polski Alojzy Świderek.Zadanie jest o tyle łatwiejsze, że biało-czerwoni w Lidze Światowej trafili do nieprzyzwoicie łatwej grupy. Od 13 czerwca do 20 lipca zmierzą się z Japonią, Chinami i Egiptem, czyli najsłabszymi drużynami dopuszczonymi do rozgrywek. Dość powiedzieć, że w poprzedniej edycji „światówki” trzej nasi tegoroczni grupowi rywale wygrali zaledwie 7 z 36 rozegranych spotkań. – Trenerzy nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji, jak potraktujemy tegoroczną Ligę Światową – mówi Witold Roman, kierownik drużyny i były kapitan reprezentacji Polski, ale przyznaje, że jednym z wariantów jest wystawienie w tych rozgrywkach drugiego składu.

źródło: Super Volley

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved