Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Igor Prielożny: Musimy przejść przez Bielsko

Igor Prielożny: Musimy przejść przez Bielsko

Po wygranym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski z mielecką Stalą, siatkarki Winiar czeka mecz półfinałowy z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała. Szkoleniowiec kaliszanek uważa to spotkanie za kluczowe, ważniejsze nawet niż sam... finał.

Jutro półfinał z Bielskiem. Taki przedwczesny finał Pucharu Polski?

Igor Prielozny: – To jest turniej, każdy mecz będzie bardzo ważny, tak jak ten dzisiejszy z Mielcem. Myślę, że dla nas, tak psychologicznie, ważny jest ten półfinał nie tylko dlatego, że gramy z Bielskiem, ale też dlatego, że to jest klucz do sukcesu. Potem już w finale wygrana jest kwestią dziennej formy. Być może trafi się tak, że któraś zawodniczka będzie miała swój dzień. Będzie się liczył szczegół. Jednak nie chciałbym powiedzieć że jutrzejszy mecz to będzie przedwczesny finał – tutaj cztery zespoły mają takie same szanse.Nie obawia się Pan, że Bielsko będzie chciało zrewanżować się za ubiegłoroczny finał Pucharu Polski?

Ależ oczywiście że tak. My w tym sezonie mieliśmy dwa zadania jeśli chodzi o spotkania z Bielskiem: wygrać Superpuchar i spotkanie z Bielskiem u siebie. W żadnym z tych spotkań nie zagraliśmy w składzie w jakim byśmy chcieli – na przykład w spotkaniu ligowym nie grała Ania Barańska i Agata Sawicka na libero. Teraz jest okazja, że możemy wystawić kogo chcemy i ewentualnie dostosować skład do przeciwnika. W spotkaniach o większą stawkę potrafimy się mobilizować, na tyle, by być w stanie pokonać przeciwnika. Teraz jest to kwestia jednego meczu, jednego dnia, a może to być decyzja sędziów, może to być naprawdę moment dobry albo słaby pojedynczej zawodniczki.

A czy tak grające zawodniczki w dzisiejszym meczu ze Stalą są w stanie pokonać BKS?

Zdecydowanie tak. Oczywiście BKS jest w tym meczu faworytem, bowiem wygrał rundę zasadniczą a przegrał zaledwie trzy razy, pokazując też swoje słabe. Ten sezon taki już jest, szczególny dla wszystkich, a zwłaszcza dla zespołów grających w pucharach europejskich. Gdybyśmy nie mieli kryzysu byłby to cud.

Zawodniczki stanowczo zaprzeczały, ale czy Pan jako trener nie wybiegał w przyszłość i o tym półfinałowym meczu z Bielskiem nie myślał już wcześniej? Czy dopiero teraz, po wygranym ćwierćfinale.

Myślałem już wcześniej. Już dwa tygodnie analizujemy naszą grę, też tą z meczu ligowego z Bielskiem. Ale nie robiliśmy tego tylko ze względu na mecz półfinałowy z Bielskiem, ale też dlatego, że jak chcemy wejść do finału to musimy przejść przez Bielsko. Także te taktyczne informacje są nam potrzebne.

źródło: Akademickie Radio LUZ, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved