Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Z podniesionymi głowami

Z podniesionymi głowami

KS Poznań po ostatnich trzech zwycięstwach ma duże szanse na walkę o grę w Polskiej Lidze Siatkówki. W zespole z Wielkopolski nie ma jednak presji na wynik.

Przedsezonowy plan zrealizowaliśmy awansując do pierwszej czwórki. Teraz możemy zrobić coś ekstra. Jak awansujemy do PLS to będzie pięknie, jeśli się nie uda, to nie będziemy rozdzierać szat,choć przyznam szczerze, że jestem już zmęczony I ligą i chętnie wskoczyłbym z zespołem na wyższą półkę– mówił wczoraj wiceprezes siatkarzy KS Poznańi ich główny sponsor, Robert Dwernicki.

Radykalna poprawa nastrojów w obozie Tygrysów to efekt ostatnich trzech zwycięstw. W Gdańsku podopieczni Sławomira Gerymskiego zapewnili sobie awans do pierwszej czwórki, a we Wrocławiu uczynili duży krok w kierunku wielkiego finału.Chłopaki wreszcie zaczęli chodzić z podniesionymi głowami. Nawet po nieudanych zagraniach poklepują się po plecach. Kiedy nie szło,były nieporozumienia i niesnaski, ale opanowaliśmy sytuację w sensie psychicznym. Dlatego jestem przekonany, że w poniedziałek w weekend hala AWF będzie zajęta przez siatkarki, walczące o Puchar Polski) kibice zobaczą zupełnie inną drużynę – podkreślił prezes KS, Marian Malak.

Trener siatkarzy najbardziej wdzięczny był działaczom klubu za to, że zachowali spokój w najtrudniejszych momentach. – Jeśli z dziesięciu spotkań osiem przegrywa się w tie-breaku, to trzeba zachować cierpliwość i wierzyć w to, że karta się odwróci. Prezes Dwernicki miał prawo do rewolucyjnych rozwiązań, ale zaufał nam i pozwolił mi na współpracę z zawodnikami w komfortowych warunkach. To było największym sukcesem klubu w fazie zasadniczej – zauważył Gerymski. Jego zdaniem, nie należy jednak popadać w euforię, bo rywalizacja w półfinale z Gwardią jest wciąż otwarta.

Nasz zespół myśli, że dopiero jest 2:0, a nie aż 2:0. Gwardia to doświadczona ekipa, która w każdej chwili może się odrodzić. Cieszę się jednak, że moi ludzie uwierzyli, że mogą wygrywać z najlepszymi – dodał Gerymski.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved