Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Stępień: Odzyskać twarz

Wojciech Stępień: Odzyskać twarz

Jeśli drużyna siatkarzy Jadaru Sport Radom chce przedłużyć swoje szanse na grę o piąte miejsce w ekstraklasie, musi w piątek wygrać spotkanie w Kędzierzynie. Trener radomian, Wojciech Stępień wie o tym, że będzie to bardzo trudne zadanie.

Po zakończeniu sezonu zasadniczego podopieczni trenera Wojciecha Stępnia rozegrali cztery spotkania w play-off i żadnego z nich nie wygrali. Były dwie minimalne porażki z Wkręt-metem Domexem AZS w Częstochowie, po których mimo braku sukcesu radomianie zebrali pochwały. Później radomscy fani musieli przełknąć gorycz przegranej z częstochowskimi akademikami w Radomiu oraz byli świadkami blamażu z ZAK SA Kędzierzyn-Koźle w meczu otwierającym walkę o miejsca 5.-8. Żeby zatem zachować jeszcze szansę gry o piąte miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki, siatkarze Jadaru Sport muszą ograć kędzierzynian na ich terenie. Będzie to trudne, choćby dlatego, że w tym sezonie Zaksa wybitnie radomianom nie leży. Wszystkie pojedynki, i te w sezonie zasadniczym, i ubiegłotygodniowym play-off padły łupem siatkarzy prowadzonych przez trenera Andrzeja Kubackiego.

Jednak wypaczylibyśmy piękno sportu, zakładając porażkę graczy Stępnia w Kędzierzynie jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Jadarowcy nie mają już nic do stracenia, a wiele do zyskania. Ewentualna przegrana zakończy potyczkę do dwóch zwycięstw na korzyść rywala, a Jadar Sport bezpowrotnie pozbawi możliwości występów w przyszłym sezonie w europejskich pucharach oraz dodatkowych premii finansowych, które należą się klubowi ze strony PLS.To nie pieniądze jednak z pewnością są podstawowym środkiem motywacyjnym przed rewanżem w hali ZAKSY. Siatkarze Jadaru Sport muszą pokazać, że „razy”, które dostali po kompromitującej drużynę z ekstraklasy postawie w pierwszym meczu obu drużyn, były wypadkiem przy pracy. Owszem, można przegrać i w siatkówce jest to oczywiste, ale styl, poziom, zaangażowanie i ambicja muszą być zachowane.

Chcemy przede wszystkim odzyskać twarz. Postaramy się zmazać plamę i powalczyć w hali rywala. Czy się uda – zobaczymy. Jedziemy z wiarą w sukces – powiedział przed podróżą do Kędzierzyna trener Jadaru Sport.

Niestety, radomianie zagrają osłabieni. Z powodu kontuzji na mecz nie pojechał Adam Nowik. Środkowy bloku w trakcie treningu nabawił się urazu pleców. Po konsultacji okazało się, że jego występ na parkiecie jest wykluczony.

W zastępstwie Nowika przy ustalaniu składu brany jest pod uwagę młody Jakub Bucki, który zresztą w pierwszym meczu w Radomiu wyszedł w podstawowej szóstce. Być może szansę gry dostanie również Damian Słomka, który wskoczył do kadry na ten pojedynek w miejsce kontuzjowanego od dłuższego czasu Macieja Pawlińskiego.

* Radosław Olchowski (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved