Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Woicki rozbił Węgiel

Woicki rozbił Węgiel

Tego się nikt nie spodziewał. Akademicy z Częstochowy w trzech krótkich setach rozprawili się z wicemistrzami Polski. Bohaterem meczu był rozgrywający częstochowian Paweł Woicki, który był nie do powstrzymania dla rywala.

Tuż przed spotkaniem na przedmeczowej odprawie jastrzębscy szkoleniowcy zaserwowali swoim zawodnikom lekcję serwów w wykonaniu Pawła Woickiego. Wiadomo bowiem, że ten niewysoki rozgrywający akademików dysponuje bardzo nieprzyjemną zagrywką. Nie jest ona mocna, ale bardzo ciężko ją odebrać.

Wskazówki trenerów na niewiele się zdały, bo właśnie po technicznych serwach Woickiego goście zdobywali punkt za punktem. W pierwszym secie po serii rozgrywającego częstochowian goście odskoczyli na 12:18 i utrzymali bezpieczną przewagę do końca.Jeszcze ciekawiej było w kolejnej partii. Wydawało się, że ekipa Węgla złapała swój rytm. Kilka udanych ataków Roberta Prygla i Ewgenija Iwanowa sprawiło, że gospodarze prowadzili już 9:5. Na zagrywkę wszedł jednak Woicki i jastrzębianie kompletnie się pogubili. Nieprzyjemnych serwów zawodnika AZS nie potrafili odebrać ani libero Paweł Rusek, ani Dawid Murek. Po świetnej serii Woickiego akademicy odskoczyli na 9:13. To wystarczyło do tego, żeby triumfować i w tej partii. Trzeci set był już formalnością.

Woicki był wczoraj niesamowity. Świetnie zagrywał, rozgrywał, a nawet blokował. W pewnym momencie ten mierzący 182 cm siatkarz zablokował nawet czołowego atakującego ligi Roberta Prygla! – Cały nasz zespół zagrał dobrze zagrywką, wszystko nam wychodziło i mieliśmy sporo szczęścia. Gospodarze byli jacyś spięci, usztywnieni. W czwartkowym meczu na pewno będzie jednak inaczej. Czeka nas ciężka walka – komentował po meczu rozgrywający Wkręt-Metu.

Nie tylko Woicki zagrał dobrze. Cały zespół z Częstochowy pokazał wysoki poziom. Dobrze zaprezentowali się Wika, Gierczyński i Szczerbaniuk – mówił obserwujący spotkanie szkoleniowiec naszej kadry Raul Lozano.

* Autor – Michał Zichlarz, Przegląd Sportowy

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved