Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wisła Kraków walczy o LSK

Wisła Kraków walczy o LSK

fot. archiwum

- Przede wszystkim musimy wyciągnąć wnioski z ubiegłorocznej przegranej w walce o Ligę Siatkówki Kobiet - mówi rozgrywająca Wisły Kraków Magdalena Śliwa.

 

W play off I ligi Wisław Kraków odniosła u siebie dwa pewne zywycięstwa nad Piastem Szczecin. W sobotę odbędzie się trzeci mecz. –Chcemy rywalizację na wyjeździe zakończyć już pierwszego dnia – powiedziała Magdalena Śliwa . – Przyda się jeden dzień więcej na przygotowania do finału. Tam najprawdopodobniej będzie na nas czekać Gwardia Wrocław, która również prowadzi w play off 2-0. Jest to bardzo silny zespół.

 Magdalena Śliwa przez długie lata grała we włoskiej Serie A. – Niestety, nie mam teraz zbyt dużo czasu na śledzenie rywalizacji – powiedziała. – Na pewno taki zespół jak Foppapedretti Bergamo będzie w tym sezonie liczył się w walce o najwyższe trofea. Jest on tradycyjnie mocny. Pokazał to już w Pucharze Włoch. Milena Rosner odniosła duży sukces. Z tego co orientuję się, to Asystel Novara ma problemy zdrowotne. Nie wszystkie zawodniczki są w pełni sił. Dlatego też ten zespół nie mógł pokazać całych swoich możliwości. Trzeba tylko zaznaczyć, że we Włoszech tak naprawdę to nie ma słabych zespołów.

 

W reprezentacji Polski juniorek awans do finałowego turnieju wywalczyła córka Pani Magdaleny – Izabela. Jestem dumna z postawy zespołu i oczywiści gry Izy – powiedziała Magdalena Śliwa. – Dziewczyny w spotkaniu z silną Belgią pokazały charakter, zagrały bardzo zespołowo. Zaprezentowały się jako solidny team w całym turnieju i myślę, że z optymizmem można patrzeć w przyszłość.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved